Innowacyjność, wydajność i ekologia – rodzina pomp Panasonic Aquarea

Innowacyjność, wydajność i ekologia – rodzina pomp Panasonic Aquarea

System pomp ciepła

Od prostego wentylatora stołowego do najnowocześniejszych i ekologicznych rozwiązań z dziedziny klimatyzacji i ogrzewania – taką drogę przeszła japońska firma Panasonic, która obecnie jest liderem w branży grzewczej i chłodniczej na rynku europejskim. Szczytowym osiągnięciem marki w zakresie produktów przeznaczonych do montażu w domach mieszkalnych jest system Aquarea.

Pompa cieplna Aquarea została zaprezentowana w 2010 roku i od chwili premiery cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród osób poszukujących kompleksowego urządzenia, które w zimie zapewni odpowiednie ogrzewanie mieszkania lub domu, zaś w czasie letnich miesięcy pełnić będzie rolę wydajnego klimatyzatora, dodatkowo służąc do podgrzewania bieżącej wody. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż system, oparty o wysokowydajne powietrzne pompy ciepła, jest niezwykle energooszczędny, a dzięki innowacyjnym rozwiązaniom również przyjazny dla środowiska. Panasonic kładzie olbrzymi nacisk na to, by produkowane przezeń rozwiązania były ekologiczne w największym możliwym stopniu – udział w projekcie budowy ekomiasta Tianjin w Chinach wszakże zobowiązuje.

Podstawę systemu Aquarea stanowi pompa cieplna, np. model z serii SDF-1. Pompa tego typu to urządzenie powietrzne, czyli takie, które zasysa świeże powietrze z zewnątrz. Konstrukcja pompy oraz użyte do jej produkcji materiały umożliwiają jej skuteczną pracę nawet, gdy za oknem panuje siarczysty mróz (do -20 stopni Celsjusza). Dostępne typy pomp pozwalają klientowi na wybór, czy chce wykorzystywać pompę tylko do ogrzewania pomieszczeń i wody (tzw. monoblok), czy też również do klimatyzowania domu w gorące miesiące (tzw. split).

System oparty o pompy ciepła jest szczególnie skierowany dla osób projektujących swój wymarzony dom z zamierzeniem, że będzie to budynek energooszczędny, którego budulec ma zapewnić jak najniższe kwoty rachunków za media. Dane zebrane przez producenta pomp Aquarea pokazują, że ich wykorzystanie może wpłynąć na obniżenie kosztów ogrzewania niemalże o 80%, więc jest to różnica niebagatelna.

Autoryzowany przedstawiciel Panasonic, taki jak firma Budotom, nie tylko zadba, aby pompa i pozostałe elementy systemu zostały zainstalowane szybko i fachowo, ale również pomoże dobrać urządzenie o odpowiedniej mocy zależnie od oczekiwań klienta, jak też w oparciu o informacje na temat metrażu domu, ilości domowników oraz rodzaju planowanego ogrzewania (ścienne lub podłogowe).