Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Alternatywa dla odkurzacza przemysłowego

Alternatywa dla odkurzacza przemysłowego

Montaż-stelaży-WC-i-pisuarowych

Odkurzacz przemysłowy jest niezbędnym wyposażeniem każdego zakładu produkcyjnego, warsztatu lub hali magazynowej. Do czyszczenia powierzchni płaskich w takich pomieszczeniach nie nadaje się bowiem zwykły odkurzacz domowy.

Nie zbierze on wszystkich pyłów, opiłków metali, trocin i innych zabrudzeń, których na co dzień nie spotyka się domu. Podobnie ma się rzecz w przypadku zbierania rozlanych płynów. Tylko odkurzacze bezworkowe będą nadawać się do tego, ale one z kolei mogą nie być przystosowane do zbierania plam z bardziej uciążliwych substancji w rodzaju olejów, farb itd.

Przede wszystkim jednak zwykły odkurzacz ma zbyt małą moc oraz za małą pojemność zbiornika na odpadki, aby skutecznie sprzątać nim duże powierzchnie. Ponadto, w warunkach panujących w hali fabrycznej lub warsztatowej, odkurzacz domowy narażony będzie na uszkodzenia i szybsze zużycie części mechanicznych.

Jeżeli więc stoi przed nami konieczność sprzątania mocno zapylonych powierzchni w miejscu pracy, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zakup odkurzacza przemysłowego. Ma on on silnik w większej mocy, który zapewni odpowiednią siłę ssącą, zbiornik o większej pojemności pozwalający na zebranie z posadzki również płynów i ciężkich substancji sypkich, a nawet odłamków kamienia i drobnych elementów metalowych. Zewnętrzna obudowa takiego odkurzacza jest wzmocniona, co zabezpiecza go przed uszkodzeniami mechanicznymi, a podgumowane kółka o większym profilu zapewniają wygodniejsze użytkowanie i stabilność podczas pracy. Odkurzacz taki ma jednak wady. Trzeba znaleźć mu miejsce do przechowywania, gdy nie jest używany, co może być problemem, a poza tym jego zbiornik nie będzie aż tak duży, aby opróżnianie go nie było konieczne co jakiś czas.

Alternatywą dla odkurzacza przemysłowego może być jego wersja centralna. Odkurzacze centralne z powodzeniem sprawdzają się domach, więc kwestią czasu było przystosowanie ich do wymagań stawianych przed sprzętem przemysłowym. Jednostka główna takiego urządzenia (montowana w piwnicy obiektu lub np. w przybudówce hali magazynowej) dysponuje znacznie większą mocą, więc nie będzie problemu z usunięciem nawet najcięższych zanieczyszczeń. Zbiornik o pojemności dochodzącej do 60 litrów nie musi być opróżniany zbyt często, co stanowi oszczędność czasu. Dodatkowo szczelna obudowa i system filtracji powietrza (po usunięciu odpadków i pyłów jest ono kierowane poza budynek) sprawiają, że brud nie przedostanie się z powrotem do hali, co może zdarzyć się w przypadku tradycyjnych odkurzaczy przemysłowych. Nie trzeba również wygospodarowywać dodatkowego miejsca na przechowywanie takiego sprzętu, gdyż zainstalowany jest on na stałe. To z kolei sprawia, że maleje ryzyko uszkodzenia w czasie eksploatacji i wydłuża jego żywotność.