Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Przegląd nowości: nowe funkcje pomp ciepła Aquarea T-CAP

Przegląd nowości: nowe funkcje pomp ciepła Aquarea T-CAP

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

Panasonic zmodernizował linię pomp ciepła Aquarea T-CAP. Urządzenia zostały wyposażone w szereg nowych funkcji, ale nadal zachowują charakteryzujący je wysoki współczynnik wydajności COP, który sięga wartości 4,74.

Pompy ciepła Panasonic Aquarea z rodziny T-CAP zaprojektowane zostały z myślą o wykorzystaniu w nowych oraz modernizowanych budynkach. W linii dostępne są jednostki 1- i 3-fazowe o wydajności nominalnej 9, 12 i 16 kW typu split i monoblok. Pompy mogę działać w instalacjach obejmujących ogrzewanie podłogowe, grzejniki niskotemperaturowe oraz klimakonwektory Aquarea Air. Ponadto pompy ciepła T-CAP mogą być podłączane do zestawów paneli słonecznych, co wpływa na zmniejszenie kosztów energii i ogranicza wpływ na środowisko.

Pompy Aquarea T-CAP wyróżniają się na tle konkurencji za sprawą stałej nominalnej wydajności grzewczej nawet w temperaturach sięgających -15 st. C. Ich znakiem szczególnym jest także wysoka efektywność – współczynnik COP osiąga wartość 4,74 przy temperaturze zewnętrznej +7 st. C i temperaturze wody grzewczej na poziomie 35 st. C.

Urządzenia te umożliwiają produkcję wody użytkowej o temperaturze do 55 st. C. Mogą również pracować w trybie chłodzenia, dzięki czemu dostarczają też zimą wodę, dzięki wysokowydajnemu czynnikowi chłodniczemu R410A. Zastosowanie w jednostkach T-CAP pompy obiegowe należą do klasy energetycznej A.

Wprowadzone obecnie do sprzedaży zmodernizowane odmiany pomp ciepła Aquarea T-CAP cechuje kilka nowych opcji. Jedną z nich jest tryb AUTOMATIC, który pozwala na automatyczne przechodzenie między chłodzeniem i ogrzewaniem w zależności od temperatury panującej na zewnątrz budynku. Następnym udogodnieniem jest funkcja włączenia trybu wakacyjnego, co powoduje obniżenie temperatury wody podczas dłuższej nieobecności domowników oraz chroni instalację przed zamarznięciem. Ponadto pompa Aquarea

T-CAP otrzymała specjalny tryb osuszania podłogi, pozwalający skrócić czas potrzebny do wyschnięcia wylewki betonowej podczas instalacji w nowych budynkach – upraszcza to pracę wykonawców, którzy tylko raz muszą skonfigurować program wygrzewania. Nowe opcje obejmują także 7 prędkości pompy, umożliwiające jej regulację w zależności od wymagań obiektu.

Nowa linia pomp Aquarea T-CAP dostępna jest u autoryzowanych dystrybutorów marki Panasonic (w tym w firmie Budotom).