Przegląd nowości: pompy Aquarea z nowym sterownikiem

Przegląd nowości: pompy Aquarea z nowym sterownikiem

Podłączenie kominka

Od 2014 roku użytkownicy pomp ciepła Panasonic Aquarea, chcący znaleźć dodatkowe źródło oszczędności, powinni zainteresować się nowym układem sterującym, dzięki któremu zużycie energii jeszcze spadnie, a wydajność pompy – wzrośnie.

Nowy sterownik został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić jak największą wygodę przy odczytywaniu danych o pracy pompy powietrze-woda Panasonic Aquarea. Gwarantuje to powiększony ekran ciekłokrystaliczny, na którym wyświetlane są wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania urządzenia.

Nowy system kontroli nad pompami jest rozwiązaniem inteligentnym, które znacząco ułatwia użytkownikom pozyskiwanie danych eksploatacyjnych. Stworzono go na bazie kontrolera Heat Pump Manager, ale wyposażono w rozszerzone funkcje. Informacje o zużyciu energii są wyświetlane w czasie rzeczywistym. Zastosowano podział na funkcje urządzenia aktywne w określonej chwili. Łatwo i szybko skontrolować można dane o trybie grzania oraz chłodzenia, produkcji ciepłej wody użytkowej oraz o całościowej pracy urządzenia, co pozwala na uzyskanie pełnej kontroli nad wydatkami związanymi z zachowaniem komfortu termicznego.

Nowy układ sterujący inżynierowie firmy Panasonic opracowali zgodnie z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi ergonomii i wygody użytkowania. Prezentacja na ekranie LCD powiadomienia o trybie pracy, temperaturze produkowanej wody i tej panującej na zewnątrz, zużyciu energii oraz czasie funkcjonowania urządzenia jest intuicyjna, przejrzysta i prosta do zrozumienia nawet dla osób pierwszy raz stykających się z tego rodzaju sterownikiem.

Układ kontroli pozwala także na aktywowanie trybu suszenia wylewki. Rozwiązanie to pozwala na zaprogramowanie powolnego wzrostu nastawy temperatury ogrzewania podłogowego. Z kolei funkcja Auto umożliwia przechodzenie trybu chłodzenia w tryb grzania zależnie od tego, jaka temperatura panuje za oknem. Dzięki nowemu sterownikowi uruchomić będzie można także tryb wakacyjny. Po powrocie z urlopu łatwo i szybko możliwe będzie przywrócenie nastawionej wstępnie temperatury.