Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Przegląd nowości: interfejs Panasonic do sterowania chłodzeniem serwerowni

Przegląd nowości: interfejs Panasonic do sterowania chłodzeniem serwerowni

Kocioł-MCR-3-24-kW

Od połowy ubiegłego roku Panasonic oferuje zupełnie nowe rozwiązanie do utrzymywania stałej temperatury w pomieszczeniach z serwerami.

Interfejs PAW-PACR3 współpracuje z urządzeniami klimatyzacyjnymi serii PACi i ECOi oraz z systemami zarządzania budynkiem. Opracowano go przede wszystkim z myślą o wykorzystaniu w serwerowniach i pomieszczeniach technicznych, czyli miejscach, gdzie niezbędne jest utrzymanie optymalnej temperatury przez całą dobę. Komputery pełniące funkcję serwera generują tak wysoką temperaturę, że do poprawnego działania musi być im zapewnione odpowiednie chłodzenie, nie narażone na awarie i przerwy w pracy. Naprzemienna praca dwóch lub trzech urządzeń zapewnia zabezpieczenie w przypadku uszkodzenia jednego z nich.

Interfejs Panasonic PAW-PACR3 umożliwia zoptymalizowanie działania klimatyzacji poprzez opcję pracy w układzie rotacyjnym i gwarancję automatycznego wspomagania w przypadku awarii.

Można go również skonfigurować w taki sposób, że kolejne klimatyzatory są uruchamiane dopiero wtedy, gdy wzrośnie zapotrzebowanie na chłodzenie. W sytuacji wystąpienia konieczności przejścia drugiego urządzenia, będącego w trybie gotowości do aktywności, stanie się to w pełni automatycznie.

Ręczny wybór następnego urządzenia, zresetowanie jednostki oraz ustalenie temperatury maksymalnej to rozwiązania interfejsu PAW-PACR3 dedykowane dla użytkowników chcących szeroko monitorować jednostki wewnętrzne. Dostępny jest także podgląd stanu pracy dwóch lub trzech urządzeń, licznika czasu, temperatury w pomieszczeniu. Interfejs informuje też o stanach alarmowych za pomocą wskaźników LED.

Wykorzystanie interfejsu PAW-PACR3 powoduje, że systemy klimatyzacyjne w serwerowniach pracują stabilnie i bezawaryjnie przez całą dobę.