Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Przegląd nowości: klimakonwektory Aquarea Air

Przegląd nowości: klimakonwektory Aquarea Air

Pompownia-Panasonic-z-kotłem-olejowym

Zaprezentowano nowe klimakonwektory Panasonic Aquarea Air – najcieńsze na rynku urządzenia tego typu, które mogą również służyć do chłodzenia pomieszczeń. Są przystosowane do pracy z pompami ciepła Aquarea, których profesjonalnym montażem zajmuje się firma Budotom.

Projektanci opracowali klimakonwektory Aquarea Air specjalnie z myślą o domach energooszczędnych lub niewielkich biurach. Do takich pomieszczeń idealnie pasować będzie ich minimalistyczny i elegancki design. Są alternatywą dla tradycyjnych grzejników, bowiem pozwalają na pracę grzewczą w dwóch trybach. Po pierwsze, wykorzystują efekt wypromieniowywania ciepła. Drugi tryb pracy łączy się z działaniem energooszczędnych mini-wentylatorów, które zapewniają przepływ powietrza z wymiennika ciepła do wnętrza panelu czołowego, ogrzewanego metodą konwekcji. Równie istotny jest parametr wydajności o ponad 30 proc. wyższej w porównaniu ze zwykłymi grzejnikami – dość powiedzieć, że typowy kaloryfer z żeliwa wymaga temperatury 65 stopni Celsjusza, zaś w przypadku jednostek z serii Aquarea Air wymagają jest ona o niemal połowę niższa.

Głębokość jedynie 12,9 cm sprawia, że Aquarea Air są jednymi z najcieńszych klimakonwektorów dostępnych na polskim rynku. Asymetryczne łopatki układu wentylatora oraz wymiennik ciepła o dużej powierzchni sprawiają, że całe urządzenie może pochwalić się kompaktowymi rozmiarami. Dodatkowo urządzenia wyróżnia niezwykle cicha praca na poziomie 17,6 decybeli. Prędkość wentylatora jest regulowana w sposób ciągły przez sterownik temperatury, konwektor może być także kontrolowany za pomocą termostatu z

Panasonic Aquarea Air są dostępne w trzech rozmiarach o różnej mocy, co pozwala dopasować je do wymagań różnych pomieszczeń. Z kolei ze względu na wyposażenie w zawór trójdrogowy bardzo łatwo i szybko się je instaluje. Urządzenie może też służyć do chłodzenia pomieszczeń domowych.

Nowe klimakonwektory dostosowane do pracy z pompami ciepła Aquarea zapewniają nie tylko wysoką wydajność grzewczą, ale też oszczędność energii i chłód w upalne dni.