Zalety odkurzaczy centralnych

Zalety odkurzaczy centralnych

Dawno nie pisaliśmy na łamach bloga Budotom o odkurzaczach centralnych. Dziś czas naprawić to niedopatrzenie, a najlepszym na to sposobem będzie przybliżenie zalet tego rozwiązania.

Oszczędność miejsca

Odkurzacz centralny eliminuje konieczność wydzielania przestrzeni na przechowywanie urządzenia. Wystarczy tylko odrobina miejsca na rurę ze ssawką. Jednostka centralna znajduje się w piwnicy lub poza budynkiem. Dzięki temu nie będzie już problemów z odkurzaczem zagracającym szafkę lub pawlacza.

Koniec z poplątanymi kablami

Odkurzanie mieszkania zwykłym odkurzaczem to mordęga ze splątanym przewodem, który zahacza o meble. Dodatkowo trzeba go przełączać do innego gniazdka, za każdym razem, gdy przejdziemy do następnego pokoju. Nie mówiąc już o tym, że ciąganie za sobą odkurzacza lub noszenie go w ręku nie należy do wygodnych, a już na pewno szkodzi naszym plecom. Odkurzacz centralny jest znacznie łatwiejszy w obsłudze. Wystarczy podłączyć rurę do specjalnego gniazda, które znajduje się w każdym pokoju, aby bez problemów móc posprzątać pomieszczenie. Wygodnie. Bez hałasu i bólu pleców.

Pożegnanie z workami

Odkurzacze workowe wymagają wymieniania worków na odpadki co kilka tygodni. Nie należy do zbyt czystych czynności, zresztą zawsze część zawartości wyleci ze środka i na powrót zapaskudzi nam podłogę. Odkurzacze bezworkowe też nie są pozbawione wad – zbiornik na śmieci trzeba myć, bo inaczej zamieni się we wzorcową pożywkę dla bakterii? A odkurzacz centralny? Ma duży pojemnik, gdzie gromadzą się zanieczyszczenia zebrane z podłóg i dywanów. Jego opróżnianie jest proste i mniej czasochłonne, a zastosowana technologia zapobiega wydostawaniu się brudu na zewnątrz.