Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Przekonaj dziecko do fotowoltaiki

Przekonaj dziecko do fotowoltaiki

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

Efekt fotowoltaiczny to fascynujące zjawisko, nie ma co do tego wątpliwości. Zresztą czy jak może nie porwać fakt, że promienie słoneczne padają na kawałek krzemu, a powstaje z tego prąd, który zasila wszystkie urządzenia w domu. Już od najmłodszych lat można poznawać tajniki fotowoltaiki.

Nie mówimy tu o kalkulatorach kieszonkowych. Zresztą, które dziecko w wieku wczesnoszkolnym ery smartfonów w ogóle wie, co to takiego. Na szczęście na rynku można znaleźć rozwijające umysł i zdolności motoryczne zabawki, które przy okazji odsłonią przed dziećmi zasady fizyki rządzące energetyką słoneczną.

Wybór jest bardzo szeroki, bowiem w sprzedaży znajdują się samochody, pociągi lub proste roboty, które zasilane są przez promienie słoneczne. Każdy zestaw można zmontować samodzielnie, co już na tym etapie jest bardzo rozwijające dla małego człowieka. Dodany jest doń mały silniczek elektryczny, przewody, a przede wszystkim niewielkie ogniwo słoneczne. Złożenie zestawu i prawidłowe podłączenie zasilania sprawią, że model będzie się poruszał, a to wszystko dzięki mocy energii słonecznej.

Dołączona do zabawki broszurka edukacyjna w prostym i zrozumiałym dla dziecka wyjaśni zjawiska fizyczne stojące za energetyką słoneczną i wskażą na pożytki płynące z fotowoltaiki, zarówno dla domowego budżetu, jak też i dla środowiska naturalnego. Kto wie, może kupno takiej zabawki sprawi, że po latach nasza pociecha wybierze instalację fotowoltaiczną jako źródło prądu w swoim przyszłym domu.