Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Mity o odkurzaczach centralnych

Mity o odkurzaczach centralnych

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

Dziś postaramy się obalić kilka mitów dotyczących odkurzaczy centralnych, które mogą skutecznie odwodzić od inwestycji w to wygodne i funkcjonalne urządzenie do utrzymywania czystości i porządku w domu.

Odkurzacz centralny można zainstalować tylko na początku budowy domu

Nieprawda. System centralnego odkurzania (jednostka centralna, rury z PCV, gniazda ssące) możemy zamontować także w gotowym domu. Oczywiście będzie się to wiązać z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych prac (skucie ścian, malowanie), więc optymalne rozwiązanie to instalacja odkurzacza na etapie budowy domu.

Odkurzacz centralny jest głośny

Wręcz przeciwnie. Jest o wiele cichszy od zwykłych odkurzaczy, co jest jedną z jego największych zalet. Jednostka centralna znajduje się najczęściej w piwnicy lub w specjalnej obudowie na zewnątrz domu. To sprawia, że do przeszłości odejdzie przekrzykiwanie się domowników i podkręcanie dźwięku w telewizorze podczas odkurzania.

Odkurzaczem centralnym nie sprząta się lepiej w porównaniu do zwykłego

To kolejny mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Po pierwsze, odkurzaczem centralnym sprząta się wygodniej, bo rura i ssawka są lekkie, a poza tym nie ma potrzeby dźwigać lub ciągnąć za sobą samego urządzenia. Po drugie, zbiornik na odpadki w odkurzaczu centralnym ma pojemność większą od worków i zbiorników w standardowych odkurzaczach. Dzięki temu rozwiązaniu rzadziej trzeba poświęcać czas na obsługę urządzenia. Po trzecie wreszcie, odkurzanie za pomocą odkurzacza centralnego jest przyjazne dla alergików oraz nie powoduje wzbijania się pyłów w pomieszczeniu, przez co pokój jest dłużej czysty.