Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

OZE podbija KPPT

OZE podbija KPPT

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

W Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technicznym działa Centrum Energii Odnawialnej. Ośrodek ma wspierać rozwój fotowoltaiki i energetyki wiatrowej oraz kształcić kadrę, która w przyszłości zajmie się projektowaniem i montażem systemów „zielonej energii”.

Centrum Energetyki Odnawialnej w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technicznym ma służyć promocji odnawialnych źródeł energii, współpracować z przedsiębiorstwami zajmującymi się OZE, budować świadomość społeczną oraz wśród władz samorządowych w zakresie energetyki odnawialnej oraz efektywności energetycznej, jak też prowadzić działania edukacyjne w zakresie tych dziedzin.

Budynek, w którym mieści się Centrum Energetyki Odnawialnej, to przykład budownictwa energooszczędnego i pasywnego pozwalającego na zastosowanie i czerpanie korzyści z energetyki odnawialnej w życiu codziennym. CEO w ramach KPPT powstało częściowo dzięki dofinansowaniu ze źródeł Unii Europejskiej.

Działalność kwidzyńskiego Centrum Energetyki Odnawialnej to dowód na to, że fotowoltaika i energetyka nie są już w Polsce traktowane jako ciekawostka przyrodnicza, ale jako poważna alternatywa na produkcji prądu opartej na węglu i przyszłość branży energetycznej. Pokazuje, że potrzebni są wykwalifikowani eksperci w tej dziedzinie. Oddawanie do użytku obiektów tego rodzaju, ustawa o OZE, która obowiązuje od maja, rosnąca świadomość ekologiczna Polaków i powiększająca się liczba prosumentów są symbolem, że OZE nad Wisła rozgości się na dłużej. Czego sobie, ale przede wszystkim Wam, życzymy!