Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Polski inwerter

Polski inwerter

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

Właśnie ruszyła sprzedaż pierwszego inwertera do instalacji fotowoltaicznych, który opracowali inżynierowie z Politechniki Warszawskiej.

W serwisie www.gramwzielone.pl czytamy, że inwerter o nazwie PGS-300 GAPS opracowany został przez zespół inżynierów z Politechniki Warszawskiej. Pracowali pod kierownictwem Łukasza Drązikowskiego z Wydziału Elektrycznego PW. Inwerter produkowany jest przez firmę LDE Polska Sp. z o.o.

Pierwszy w pełni polski inwerter to urządzenie jednofazowe i beztransformatorowe. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają na zablokowanie oddawanie nadwyżek energii elektrycznej wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną do sieci dystrybucyjnej. Opracowany przez inżynierów pod wodzą Drązikowskiego inwerter może wspomagać wydzielone obwody elektryczne o łącznej mocy do 6 kW, które wykorzystują maksymalną moc z paneli fotowoltaicznych do 4,5 kW. Niewielka waga i rozmiary inwertera sprawiają, że może zostać zamontowany nawet w trudno dostępnych miejscach.

Dzięki łączu Ethernet możliwe jest podłączenie inwertera do Internetu i przesyłanie danych o wytworzonej energii na potrzeby bezpłatnego monitoringu. Portal administracyjny działa na specjalnym serwerze, do którego dostęp można uzyskać logując się na swoje konto użytkownika przez smartfona, tabel lub komputer osobisty. Zaletą urządzenia jest panel LCD z menu w języku polskim.

Od początku lipca, gdy inwerter trafił do szerokiej dystrybucji, znalazł już kilkudziesięciu nabywców. Inwerter PGS-300 GAPS objęty jest pięcioletnią gwarancją.