Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Najsprawniejsze moduły PV od Panasonic

Najsprawniejsze moduły PV od Panasonic

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

Chociaż to chińskie firmy dominują na rynku producentów ogniw fotowoltaicznych, przełomowe osiągnięcia technologiczne należą do przedsiębiorstw z Japonii. Wśród nich sukcesy odnosi Panasonic, który zaprezentował moduł PV o rekordowej sprawności.

Panasonic to koncern o bardzo szerokim spektrum działalności. Firma z japońskiej Osaki produkuje akcesoria gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny, urządzenia przemysłowe oraz dolne pompy ciepła serii Aquarea. Jest też aktywna na polu fotowoltaiki, na którym odnosi coraz większe sukcesy.

Ostatnio koncern poinformował o wyprodukowaniu modułu słonecznego o sprawności na poziomie 22,5 proc. Nie jest to jedynie marketingowe stroszenie piórek, bowiem wynik ten został potwierdzony przez japoński instytut badawczy AIST. Tym samym Panasonic pobił wynik (22,04 proc.) ustanowiony ledwie kilka przez SolarCity, firmę powiązaną z Elonem Muskiem, twórcą elektrycznego samochodu Tesla.

Rekordowy moduł fotowoltaiczny został zbudowany w oparciu o ogniwa, których sprawność wynosząca 25,6 proc. pobiła rekord w ubiegłym roku. Moduł osiąga moc 270 W.

Jeszcze w tym miesiącu Panasonic rozpocznie sprzedaż na rynku brytyjskim modułów o sprawności na poziomie 19,7 proc. i mocy 330 W.