Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Odkurzacz centralny w bloku

Odkurzacz centralny w bloku

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

Już dawno na blogu Budotomu nie poruszaliśmy tematu odkurzaczy centralnych. Wbrew pozorom te wygodne i funkcjonalne urządzenia pomagają utrzymać czystość nie tylko w domach jednorodzinnych, lecz mogą być zamontowane także w bloku mieszkalnym.

Wśród Polaków panuje przekonanie, że centralny odkurzacz to narzędzie nadające się wyłącznie do dużych domów jednorodzinnych. W obiegowej opinii jednostka centralna takiego urządzenia zajmuje dużo miejsca, równocześnie generując sporą ilość hałasu. W mieszkaniu ciężko wygospodarować powierzchnię potrzebną do jej przechowywania, stąd właśnie przeświadczenie, że takie odkurzacze są odpowiednie wyłącznie do domów jednorodzinnych. Na rynku istnieją jednak specjalnie, kompaktowe wersje odkurzacza centralnego – nie zajmują wiele miejsca i znajdą zastosowanie nawet w niewielkich mieszkaniach. W dodatku ich praca przebiega naprawdę cicho, a więc nie będziemy musieli znosić skarg oburzonych hałasem sąsiadów.

Mimo stosunkowo niedużych rozmiarów, odkurzacz centralny przeznaczony do niewielkich powierzchni posiada te same cechy co jego „większe” odpowiedniki – skutecznie usuwa z mieszkania kurz, roztocza oraz inne mikrocząsteczki. Zarówno odkurzacze montowane w domu jednorodzinnym, jak i te w blokach posiadają przeważnie możliwość wydmuchiwania zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz – to właśnie z tego powodu odkurzacze centralne cieszą się tak wielką popularnością wśród alergików. Budowa takiego systemu w swoim mieszkaniu zakłada utworzenie zabudowy w ścianie i zajmuje jedynie kilka godzin.