Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Instalacja fotowoltaiczna w formie… kwiatu?

Instalacja fotowoltaiczna w formie… kwiatu?

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

W tym roku austriacka firma wprowadziła na rynek innowacyjny produkt, który ukazuje światu zupełnie nowe spojrzenie na instalacje solarne. Inspirowany naturą system ma bowiem formę kwiatu, a jego płatki rozchylają się wraz ze wschodem słońca – całość zyskała już miano fotowoltaicznego słonecznika.

Smartflower Solar Panel to kompleksowe rozwiązanie solarne o unikalnej budowie, które składa się 12 składanych paneli fotowoltaicznych, zamontowanych na stabilnym filarze. W jego środku znajduje się silnik oraz inwerter, a cała instalacja wytwarza energię w ilości od 3 400 do 6 200 kWh rocznie. Smarflower charakteryzuje bowiem nie tylko płatowa budowa, lecz także zmienny kierunek nachylenia, zależny od kąta padania promieni słonecznych, dzięki czemu wydajność systemu znacząco wzrasta.

Smartflower rozwija się automatycznie o wschodzie słońca, by o zachodzie złożyć się jak płatki kwiatu. Wydajność całego systemu jest szacowana na poziomie o ponad 40% wyższym niż typowych dachowych paneli fotowoltaicznych, a do niewątpliwych plusów należy także dużo łatwiejszy montaż, naturalne chłodzenie oraz samooczyszczanie poprzez ruch mobilnych części. Ponadto urządzenie wyposażone zostało w system Plug & Play, dzięki czemu jest gotowe do działania od razu po włączeniu. Można je także natychmiast wyłączyć za pomocą tylko jednego przycisku.

Kształt instalacji fotowoltaicznej i dostępne zróżnicowanie kolorystyczne czynią system bardzo atrakcyjnym wizualnie – z pewnością spełni on wymagania estetyczne nawet najbardziej wybrednych. Być może tak właśnie będą wyglądały systemy solarne przyszłości?