Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Czy odkurzanie centralne jest głośne?

Czy odkurzanie centralne jest głośne?

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

Centralne odkurzacze wciąż wywołują wiele kontrowersji. Jednym z mitów dotyczących tych urządzeń jest opinia, że są one bardzo hałaśliwe, przez co używanie ich jawi się jako uciążliwe nie tylko dla domowników, ale i ich sąsiadów. Czy jest to prawda?

Odkurzanie centralne to rzecz rzadko spotykana w domach naszych bliskich czy znajomych, dlatego swoją wiedzę na jego temat opieramy w dużej mierze na podstawie plotek i przesądów. Jednym z nich jest opinia, iż urządzenia te pracują bardzo głośno, a ich używanie jest dokuczliwe dla domowników i mieszkańców sąsiednich posesji.

W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie – odkurzacz centralny pracuje o wiele ciszej od zwykłych odkurzaczy. Przy użyciu tradycyjnego odkurzacza niemożliwa jest równoległa rozmowa bądź też oglądanie telewizji, natomiast urządzenie centralne pozwala na niemalże bezgłośne posprzątanie całej powierzchni mieszkaniowej. Ten funkcjonalny system zapewnia komfortowe narzędzie do utrzymywania czystości i porządku w naszym domu.

Czy zatem plotki o głośnej pracy odkurzacza centralnego są bezpodstawne? Niestety nie, bowiem w przypadku tego sytemu sporą hałaśliwością charakteryzuje się jednostka centralna. Z tego powodu umieszcza się ją najczęściej w piwnicy, kotłowni lub w oddaleniu od domu. Sprawia to, że dźwięk wydawany podczas odkurzania jest znacznie ograniczony, a więc praktycznie niesłyszalny w budynku mieszkalnym. Również na zewnątrz jest to hałas porównywalny z hałasem odkurzacza tradycyjnego, a więc nie powinien być uciążliwy dla naszych sąsiadów.