Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Montaż centralnego odkurzacza – gniazda ssące

Montaż centralnego odkurzacza – gniazda ssące

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

Każda osoba, która planuje montaż centralnego odkurzacza musi w pierwszym rzędzie uwzględnić ilość oraz umiejscowienie gniazd ssących. Liczba gniazd musi być optymalnie dopasowana do powierzchni mieszkalnej w taki sposób, aby nie było ich zbyt mało. Jednocześnie gniazd nie może być zbyt wiele, bo większość stanie się po prostu zbędna.

Mitem dotyczącym instalacji odkurzacza centralnego jest potrzeba posiadania gniazda ssącego w każdym pokoju. W praktyce często wystarczy nam jedno gniazdo na kondygnację – umieszczone w korytarzu czy przedpokoju pozwoli wężowi ssącemu o standardowej długości 9 m bez problemu dotrzeć do każdego miejsca w naszym domu. Gniazda mogą być montowane w ścianie lub podłodze. Występują w atrakcyjnych kształtach i kolorach, dzięki czemu możemy odpowiednio wpasowywać sprzęt w wystrój pomieszczenia.

Optymalnie rozmieszczone gniazda ssące to kluczowa kwestia montażu centralnego odkurzacza – stanowią gwarancję wygodnego używania urządzenia przez wiele lat. Planujmy ich jak najmniej, jednakże w takich miejscach, aby był do nich jak najlepszy dostęp. To oznacza unikanie umiejscawiania ich za drzwiami czy w zabudowanych kątach. Najłatwiej sprawdzić odpowiednie umiejscowienie gniazda za pomocą sznurka o długości węża ssącego. Umieśćmy jeden jego koniec w miejscu planowanego gniazda, natomiast z drugim chodźmy po pomieszczeniach. Jeśli bez problemu dosięgamy do każdego jego zakamarka (łącznie ze schodami, żaluzjami, tarasem oraz innymi powierzchniami wymagającymi odkurzania) to mamy pewność, że wybraliśmy doskonałe miejsce na gniazdo ssące.