Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Łączenie źródeł ciepła w jeden układ

Łączenie źródeł ciepła w jeden układ

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

Pompy ciepła to urządzenia coraz bardziej doceniane przez polskich konsumentów, a dzięki temu także coraz powszechniej używane w polskich gospodarstwach domowych. Zakup pompy ciepła rozważa niemal każda osoba planująca budowę domu. Nad takim rozwiązaniem myślą też osoby posiadające już własne mieszkanie. Czy możliwe jest jednak łączenie kilku różnych źródeł ciepła w jeden układ?

Pompy ciepła zyskują na popularności i trudno się temu dziwić – instalacja takiego urządzenia w domu znacznie zmniejsza bowiem nasze rachunki. Ponadto jest to rozwiązanie ekologiczne i wygodne. Jednak jak to wygląda, jeśli chodzi o montaż pompy ciepła w istniejącym budynku? Oczywiście urządzenie Panasonic Aquarea możemy bez problemu łączyć z innym źródłem ciepła, które już działa w naszym budynku. Pompa ciepła została zaprojektowana w taki sposób, by z powodzeniem współpracować z innymi urządzeniami, służącymi do wytwarzania i rozprowadzania ciepła.

Montaż tego urządzenia jest jednym z najwygodniejszych i najtańszych sposobów pozyskiwania energii cieplnej do ogrzewania domu. Zakup pompy ciepła marki Panasonic Aquarea gwarantuje nam bowiem wygodne ogrzewanie i klimatyzację budynku. Urządzenia możemy także użyć do podgrzewania wody użytkowej. Z tego też powodu nie kalkuluje się zupełnie pomysł montażu instalacji hybrydowej, które zakłada połączenie pompy ciepła z nowo zakupionym źródłem ciepła. Takie rozwiązanie nie będzie opłacalne, ponieważ pompa ciepła Panasonic Aquarea może z powodzeniem służyć jako jedyne źródło ciepła i jest w stanie samodzielnie ogrzać cały nasz budynek.