Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Instalacje fotowoltaiczne na najwyższym szczycie na Ziemi

Instalacje fotowoltaiczne na najwyższym szczycie na Ziemi

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

Niedawno firma Jinko Solar Holding obwieściła światu, że wspomoże swoimi produktami ekipę ruszającą na Mount Everest. Chiński zespół otrzyma za darmo moduły słoneczne, mające posłużyć do zainstalowania w bazie kempingowej.


Moduły słoneczne podarowane chińskiemu zespołowi zostaną zabrane na wyprawę, której celem jest zdobycie najwyższego szczytu świata. Zostaną one zainstalowane w bazie kempingowej zespołu, przyczyniając się w ten sposób do utworzenia jednej z najwyżej położonych instalacji fotowoltaicznych na świecie.

Ekspedycja ruszy już w tym roku, a instalacja fotowoltaiczna zostanie przez nią zamontowana w Południowej Bazie Kempingowej zespołu w Kathmandu w Nepalu. Cała infrastruktura tego obiektu została bowiem zniszczona podczas trzęsienia ziemi w 2015 roku oraz wywołanej nim lawiny. Obecnie baza jest cały czas rekonstruowana, jednak powszechne przerwy w dostawie prądu znacząco utrudniają ten proces i stają się dużym problemem dla himalaistów.

Dzięki modułom słonecznym podarowanym ekspedycji przez firmę Jinko Solar, powstała instalacja będzie generowała ilość energii wystarczającą do pokrycia dziennego zapotrzebowania na energię elektryczną ekipy oraz wpłynie na utrzymanie stałej łączności systemów komunikacyjnych między obozem i bazą. Korzystanie z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych ma także służyć jako świetny przykład dbałości o środowisko naturalne nawet w trudnych warunkach środowiskowych. Producent modeli zapewnia, że jego produkty doskonale sprawdzą się nawet w tak ekstremalnych warunkach, zachowując przy tym wysoką wydajność oraz niezawodność.