Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Jak rozpoznać awarię klimatyzacji?

Jak rozpoznać awarię klimatyzacji?

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny, a wraz z nim zapewne duże nasłonecznienie i wysokie temperatury. Jak poradzić sobie z nadciągającym gorącem? Przede wszystkim musimy zadbać o klimatyzację, by włączając ją w upalny dzień nie doznać niemiłego rozczarowania.

Większość kierowców w okresie niskich temperatur zapomina o istnieniu klimatyzacji i po prostu jej nie używa. Niestety, jak wielokrotnie już pisaliśmy, takie zachowanie to duży błąd. To może prowadzić do wysychania elementów układu instalacji i w konsekwencji do poważnych awarii. Jak rozpoznać, czy nasza klimatyzacja uległa uszkodzeniu, kiedy włączamy ją po długim okresie zastoju, bo ciepłe dni zmuszą nas do schłodzenia powietrza w samochodzie?

Przede wszystkim klimatyzacja, która uległa awarii, cechuje się dużo mniejszą efektywnością niż wtedy, kiedy używaliśmy jej wcześniej. Najłatwiej sprawdzić to ustawiając minimalną temperaturę powietrza z nawiewów (powinno być to od 5 do 8 stopni Celsjusza). Jeśli nasz układ nie może osiągnąć tak niskiej temperatury to oznacza, że działa niepoprawnie i konieczna jest wizyta u specjalisty, który sprawdzi poziom czynnika aktywnego i ewentualnie go uzupełni. Warto także zwrócić uwagę na parowanie szyb i moc nawiewu powietrza. Jeśli jest ona zbyt niska to również możemy mieć do czynienia z awarią klimatyzacji. Istotny jest również zapach powietrza wydobywającego się z nawiewów. Jeśli jest nieprzyjemny to może znaczyć, że w naszym układzie zadomowiły się bakterie i grzyby, których trzeba będzie się pozbyć.