Jak odgrzybić klimatyzację? Część 2

Jak odgrzybić klimatyzację? Część 2

Na naszym blogu poruszaliśmy już temat odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Podawaliśmy wówczas sposób na zdezynfekowanie jej za pomocą preparatu grzybobójczego w aerozolu. Jednak nie jest to jedyna skuteczna metoda na oczyszczenie naszego układu z zalegających w nim nieczystości.


Wiosna to najlepsza pora na przegląd naszej klimatyzacji, skontrolowanie jakości jej działania i w razie potrzeby wyczyszczenie jej. Kolejnymi sposobami na pozbycie się niechcianych gości z klimatyzacji są metoda ozonowa i metoda ultradźwiękowa. To pierwsze rozwiązanie jest niezwykle proste i skuteczne, jednak jego minusem jest stosunkowo wysoka cena urządzenia koniecznego do przeprowadzenia ozonowania, czyli odgrzybiacza ozonowego. Warto jednak rozważyć ten zakup, bowiem jest to narzędzie niezwykle przydatne w walce z bakteriami, wirusami oraz nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z naszego układu. Usuwa ono wszystko poprzez wytwarzanie ozonu za pomocą promieni UV i wysokiego napięcia.

Metoda ultradźwiękowa to kolejna chemiczna metoda odgrzybiania klimatyzacji, jednak do jej wykonania również potrzebujemy specjalnego urządzenia. Po ustawieniu w samochodzie i włączeniu rozpyla ono płyn czyszczący metodą ultradźwiękową. Cały zabieg trwa około pół godziny i należy po nim dokładnie wywietrzyć samochód. Para środka grzybobójczego zawiera mikroskopijne cząsteczki, dzięki czemu jest to rozwiązanie niezwykle skuteczne w walce z zanieczyszczeniem klimatyzacji. W przypadku wyboru takiego rozwiązania możemy nie tylko odgrzybić naszą klimatyzację, lecz także zastosować płyn niwelujący brzydkie zapachy.