Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe?

Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe?

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

Wiele osób, które rozważają montaż ogrzewania podłogowego w swoim domu, spotyka się z opinią, że jest to rozwiązanie szkodliwe dla zdrowia. Niepokój wzbudzają zwłaszcza teorie o powodowaniu kłopotów z krążeniem oraz unoszeniem się kurzu. Czy podłogówka rzeczywiście ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie?

W obecnych czasach coraz więcej osób interesuje się zdrowym stylem życia, a co za tym idzie także oddziaływaniem na nasze organizmy urządzeń przeznaczonych do użytku domowego, znajdujących się w naszych mieszkaniach. Ogrzewanie podłogowe znacząco różni się od tradycyjnego ogrzewania, stosowanego do tej pory w polskich domach, a wszystko co nowe naturalnie wzbudza wątpliwości. To właśnie w dużej części z niewiedzy biorą się przesłanki, iż ogrzewanie podłogowe jest niezdrowe.

Szkodliwy wpływ na zdrowie ogrzewania podłogowego jest mitem, o ile używamy takiej instalacji poprawnie. Co to oznacza? Przede wszystkim utrzymywanie stałej temperatury. Używając ogrzewania płaszczyznowego należy pilnować, by temperatura układu instalacji nie przekroczyła temperatury ciała człowieka. Sprawdzamy to np. stając na posadzce z ogrzewaniem podłogowym. Nie powinniśmy odczuwać ciepła bijącego od spodu, lecz po prostu brak chłodu. Nie bez znaczenia dla zdrowia jest też inny aspekt ogrzewania płaszczyznowego, czyli wspomniany wcześniej wpływ na kurz. Wbrew panującym opiniom, ogrzewanie podłogowe nie generuje intensywnego ruchu powietrza, zatem nie powoduje wzbijanie się kurzu i jego krążenia w powietrzu. Z tego powodu jest to jedno z najbardziej funkcjonalnych i najlepiej dostosowanych dla alergików rozwiązań grzewczych.