Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Moduł tradycyjny a moduł typu smart

Moduł tradycyjny a moduł typu smart

Świat-planuje-całkowite-przejście-na-OZE-555x368

Wybór komponentów fotowoltaicznych to decyzja na całe lata, warto zatem podejmować ją rozważnie i po starannym zgłębieniu tematu. Szczególnie ważny jest wybór modułu i wiele osób zadaje sobie pytanie czy warto kupić moduł standardowy, a może ten typu smart?

Planując budowę własnej instalacji fotowoltaicznej musimy najpierw wybrać najlepiej odpowiadające naszym potrzebom komponenty. Laikowi często trudno jest rozeznać się w dostępnych na rynku rozwiązaniach oraz różnorodnych produktach, z których każdy posiada zupełnie odmienne właściwości. Jest to szczególnie trudne w razie konieczności wyboru modułu fotowoltaicznego, którego różne rodzaje wzbudzają niemałą dezorientację wśród osób planujących korzystanie z energii odnawialnej. Który moduł warto wybrać do przydomowej instalacji fotowoltaicznej: standardowy czy typu smart?

Różnica między standardowymi modułami a modułami typu smart zawiera się głównie w ich wydajności. Tradycyjne komponenty w przypadku zacienienia dają mniej energii, ponadto o ilości uzyskanej energii z całego stringu decyduje najsłabszy model w łańcuchu. Korzyści wynikające z zastosowania modułów typu smart wynikają przede wszystkim ze starannej optymalizacji komórek, dzięki czemu takim urządzeniom nie straszne jest zacienienie. Nie tracą one uzysku energii nawet w przypadku częściowego zasłonięcia przez brud czy spadające liście, są więc dużo bardziej praktyczne. Ponadto takie moduły często eliminują ryzyko występowania hotspotów, co w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko awarii.