Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Podłogówka dużym ułatwieniem dla alergika

Podłogówka dużym ułatwieniem dla alergika

Podłogówka

W Polsce ogrzewanie podłogowe owiane jest wieloma mitami, dotyczącymi przede wszystkim jego niekorzystnego wpływu na zdrowie człowieka. Szkodzić ma szczególnie alergikom, na których stan źle wpływa wszelkiego rodzaju technika grzewcza wysuszająca powietrze.

Większość społeczeństwa zdaje sobie sprawę, że życie alergika nie należy do łatwych. Na pogorszenie stanu zdrowia osób uczulonych wpływa szczególnie kurz, który unosi się w mieszkaniu. Jest przede wszystkim bardzo uciążliwy dla dzieci, ale na zdrowie dorosłych również nie pozostaje bez wpływu. Tymczasem zainstalowanie ogrzewania podłogowego w naszym mieszkaniu może nam pomóc w uporaniu się z problemem kurzu unoszącego się w powietrzu. W jaki sposób? Emisja ciepła przy tego typu ogrzewaniu odbywa się przede wszystkim poprzez promieniowanie, a nie konwekcję (unoszenie). Dzięki temu ograniczamy ruch powietrza, a wraz z nim także możliwości unoszenia się kurzu oraz zbierania się kurzu w załamaniach i zakamarkach grzejników. Ponadto ogrzewanie podłogowe nie wysusza powietrza w taki sposób, jak ogrzewanie tradycyjnymi sposobami, czyli poprzez grzejniki. Niweluje to takie skutki uboczne, jak wysychanie błon śluzowych czy suchy kaszel.

Dzięki suchej podłodze, bez wszelkich załamań czy krzywizn, nie tylko w naszym mieszkaniu nie będzie gromadził się kurz, lecz także ograniczymy możliwość rozwoju grzybów czy pleśni. Te rozliczne zalety ogrzewania podłogowego sprawiają, że jest to doskonałe rozwiązanie nawet dla tak wymagających użytkowników, jakimi są alergicy.