Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Już w przyszłym roku panele słoneczne kupimy w Ikei

Już w przyszłym roku panele słoneczne kupimy w Ikei

Już-w-przyszłym-roku-panele-słoneczne-kupimy-w-Ikei-555x370

Już w 2017 r. instalacje słoneczne będą szerzej dostępne dla obywateli Polski. Przydomowy zestaw fotowoltaiczny będzie można zakupić nawet w jednym ze sklepów popularnego na całym świecie producenta i sprzedawcy mebli, czyli w placówce sieci Ikea.

Kompletne domowe zestawy fotowoltaiczne zostaną wprowadzone do sprzedaży wszystkich sklepów marki Ikea w Polsce. Na razie nie wiadomo jakie będą ceny takich urządzeń, ale prezes Ikea w Polsce zapewnia, że koszty inwestycji tego rodzaju powinny zwrócić się w ciągu kilku lat po jej instalacji. Uznany producent mebli zamierza także podjąć działania mające na celu dalsze ograniczenie kosztów pozyskiwania energii z domowych instalacji fotowoltaicznych. Prowadzi w tym celu rozmowy z samorządami, w trakcie których ma nadzieję wpłynąć na wprowadzenie stabilizacji prawnej oraz dotacyjnej na polskim rynku fotowoltaicznym.

Do tej pory Ikea wprowadziła domowe zestawy fotowoltaiczne do swojej oferty m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii czy Szwajcarii. W niektórych krajach można je także zamówić przez internet w ramach sprzedaży online. Obecnie możliwość zakupienia własnej instalacji słonecznej w sklepach marki Ikea ma się pojawić także w Polsce.

To kolejny krok tej znanej firmy w kierunku propagowania ekologicznych źródeł pozyskiwania energii. Na naszym blogu informowaliśmy już m.in. o instalacji elektrowni fotowoltaicznych na dachach sklepów Ikea. Dzięki takiemu rozwiązaniu szwedzki koncern w dużej mierze pokrywa swoje zapotrzebowanie energetyczne przy pomocy energii słonecznej.