Klimatyzator przypodłogowy – nowoczesna alternatywa ogrzewania domu

Klimatyzator przypodłogowy – nowoczesna alternatywa ogrzewania domu

Klimatyzator-przypodłogowy.-nowoczesna-alternatywa-ogrzewania-domu-555x369

Większa część społeczeństwa kojarzy klimatyzatory wyłącznie z urządzeniami, które mają służyć ochładzaniu powietrza w naszym domu. Tymczasem odpowiedni klimatyzator to także doskonała alternatywa do jego skutecznego ogrzewania.

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania jest klimatyzator przypodłogowy, który pozwala nam efektywnie wentylować, osuszać oraz oczyszczać powietrze naszego pomieszczenia. Wszystkie te procesy odbywają się wyłącznie przy użyciu jednego urządzenia, dlatego jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i opłacalne pod względem finansowym. Klimatyzator przypodłogowy z funkcją grzania może w ten sposób z powodzeniem zastąpić m.in. kotły na węgiel, gaz czy grzejniki elektryczne.

Klimatyzator przypodłogowy działa bardzo wydajnie i jest w stanie ogrzać temperaturę w pomieszczeniu aż do 30 stopni Celsjusza, nawet przy temperaturze na zewnątrz dochodzącej do -25 stopni. Pracując w trybie automatycznym urządzenie to potrafi samo regulować osiąganą temperaturę, dostosowując ją samodzielnie do warunków panujących w pomieszczeniu – może w ten sposób przechodzić od chłodzenia do ogrzewania i z powrotem. Regularne serwisowanie i dezynfekcja całej instalacji powinny być natomiast przeprowadzane 2 razy w roku.

W momencie montażu klimatyzatora przypodłogowego warto najpierw dokładnie rozważyć jego lokalizację. Takie urządzenie działa najbardziej wydajnie, kiedy umieszczone jest pod oknem i zawieszone na wysokości minimum 5 cm od podłogi. Przy jego instalacji należy także uważać, by wylot powietrza nie został zasłonięty przez parapet.