Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Ogniwo fotowoltaiczne z nowym rekordem sprawności

Ogniwo fotowoltaiczne z nowym rekordem sprawności

Ogniwo-fotowoltaiczne-z-nowym-rekordem-sprawności-555x375

Na rynku fotowoltaicznym co jakiś czas pobijane są kolejne rekordy sprawności komponentów słonecznych. Takie osiągnięcia dowodzą dynamicznego rozwoju branży i nieustającego postępu technologicznego. Niedawno japońska firma Kaneka poinformowała o odnotowaniu rekordu sprawności wyprodukowanego przez siebie ogniwa fotowoltaicznego.

Japońska firma Kaneka jest mało znana na globalnym rynku fotowoltaicznym, jednak to właśnie jej udało pobić się kolejny rekord sprawności krystalicznego ogniwa fotowoltaicznego.  Producent poinformował niedawno opinię publiczną, że na próbce krystalicznego ogniwa fotowoltaicznego z warstwą krzemu amorficznego (heterojunction, back-contact) w rozmiarach 180 cm2 udało mu się osiągnąć sprawność na poziomie 26,33 proc. Wynik ten potwierdził niemiecki Instytut Fraunhofera, który cieszy się dobrą opinią na globalnym rynku fotowoltaicznym.

Rekordowa sprawność ogniwa fotowoltaicznego firmy Kaneka znacząco przewyższyła dotychczasowy najlepszy wynik w tej branży. Poprzedni rekord odnotowany został na poziomie 25,6 proc., podczas gdy firma Kaneka może poszczycić się sprawnością na poziomie 26,33 proc. Ogniwo o rekordowej sprawności zostało stworzone w ramach współpracy z japońską agencją New Energy Industrial Technology Development Organization w ramach projektu, którego głównym celem jest zredukowanie kosztów produkcji energii słonecznej. Agencji zależy również na ułatwieniu zwykłym obywatelom dostępu do technologii fotowoltaicznych i upowszechnieniu procesów pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.