Brytyjskie farmy PV przejęte przez Chińczyków

Brytyjskie farmy PV przejęte przez Chińczyków

Brytyjskie-farmy-PV-przejęte-przez-Chińczyków-555x368

Pod koniec września chiński inwestor zadeklarował chęć przejęcia sześciu farm fotowoltaicznych, które znajdują się na terenie Wielkiej Brytanii. Koszt całej transakcji opiewa na kwotę 30 mln funtów.

Chińska firma United Photovoltaics Group Ltd. realizuje właśnie transakcję, na mocy której przejmie sześć brytyjskich farm fotowoltaicznych. Sprzedaż naziemnych elektrowni może być efektem zmiany polityki energetycznej Wielkiej Brytanii, która odchodzi od wspierania inwestycji w pozyskiwanie energii ze Słońca. Obecnie na terenie całego tego kraju rynek fotowoltaiczny trwa w zastoju, chociaż brytyjski rząd nie cofnął wsparcia dla farm fotowoltaicznych, które zdążyły zostać uruchomione jeszcze w ramach korzystniejszych warunków. Przejęte przez chińską firmę farmy słoneczne zostały uruchomione na początku zeszłego roku, dlatego nadal mogą liczyć na obiecane przez rząd wsparcie. Będzie ono miało postać 1,4 zielonego certyfikatu za każdą wyprodukowaną megawatogodzinę energii.

Zakupione przez United Photovoltaics Group Ltd. farmy fotowoltaiczne posiadają łączną moc w wysokości 82,4 MW, natomiast cała transakcja pochłonęła około 30 mln funtów. To kolejny z zakupów tego rodzaju w ostatnim czasie dla chińskiej firmy, która zaledwie kilka dni wcześniej poinformowała o przejęciu od firmy Shunfeng Photovoltaic innej farmy fotowoltaicznej, położonej w Chinach w prowincji Szantung. Tym samym United PV dowodzi, iż nieustannie inwestuje w technologie pozyskiwania energii ze Słońca i cały czas rozwija swój portfel posiadanych mocy.