Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Zalety wentylacji z odzyskiem ciepła

Zalety wentylacji z odzyskiem ciepła

Zalety-wentylacji-z-odzyskiem-ciepła-555x371

Wentylacja z odzyskiem ciepła, czyli z tzw. rekuperacją to temat wielokrotnie poruszany już na łamach naszego bloga. Jej montaż niesie ze sobą wiele zalet, które każdy inwestor powinien poznać, jeśli zastanawia się nad właśnie takim rozwiązaniem.

Praca systemu wentylacyjnego z odzyskiem ciepła ma wiele rozlicznych zalet, których nie posiada system bez rekuperacji. Przede wszystkim jego działanie nie zależy od warunków zewnętrznych, np. temperatury i wilgotności powietrza czy choćby siły wiatru. Decydując się na odzysk ciepła nie musimy zatem martwić się o wpływ pogody na wydajność naszej wentylacji. Ponadto nowoczesne rekuperatory pozwalają na odzyskanie nawet 90 proc. ciepła, co wpływa na znaczące obniżenie kosztów ogrzewania. Koszt ogrzewania domu z dobrze wykonanym systemem wentylacji wyposażonej w odzysk ciepła jest aż o 25-50 proc. niższy niż w identycznym budynku wyposażonym w wentylację grawitacyjną. Rekuperacji zawdzięczamy również możliwość rezygnacji z niektórych elementów wyposażenia, dotychczas koniecznych przy działaniu wentylacji grawitacyjnej. Należą do nich między innymi komin wentylacyjny, nawiewniki czy okna z systemem mikrowentylacji, ponieważ znaczna część okien w takim domu może pozostać nieotwierana.

System wentylacji z odzyskiem ciepła jest wręcz niezbędny w nowszych, dobrze wyizolowanych budynkach. Tylko dzięki wentylacji mechanicznej w takich domach może zachodzić właściwa cyrkulacja powietrza, która jest konieczna dla zachowania dobrego zdrowia oraz samopoczucia domowników.