Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Ładowanie samochodów elektrycznych możliwe… w Lidlu

Ładowanie samochodów elektrycznych możliwe… w Lidlu

Ładowanie-samochodów-elektrycznych-możliwe…-w-Lidlu-555x385

Pierwsze punkty ładowania aut elektrycznych zostaną w tym tygodniu uruchomione w Poznaniu. Wraz z otwarciem 600. sklepu Lidla 20 października do użytku oddane zostaną dwa miejsca do ładowania tych nietypowych samochodów.

Od 20 października będziemy mogli ładować auta elektryczne przy okazji zakupów w popularnym supermarkecie. Lidl święci właśnie otwarcie swojego sześćsetnego sklepu, w którym po raz pierwszy pojawi się taka możliwość. Cały obiekt jest bardzo nowoczesny, wybudowany z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy technologii. Zasili go instalacja złożona z paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu, natomiast do ogrzewania i chłodzenia przez posadzkę posłuży system geotermiczny wspierany gruntowymi pompami ciepła. W obiekcie zadbano także o usprawnienie procesu odzysku ciepła z lad chłodniczych, a także o wentylację połączoną z rekuperacją (odzyskiem ciepła). Sklep zamontował w każdym pomieszczeniu wyłącznie energooszczędne żarówki LED, które pozwalają ograniczyć zużycie energii o połowę, na swój użytek gromadzi również wody deszczowe.

Punkt ładowania samochodów elektrycznych będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich klientów Lidla w godzinach otwarcia sklepu. Przedstawiciele marki zapowiadają, iż jest to narzędzie uniwersalne, które potrafi naładować baterie różnych typów samochodów na prąd. Dodatkowo proces ten przebiega niezwykle szybko – w ciągu około 30 min będzie można naładować niemal pełną baterię samochodu. Z Lidla szybko biorą przykład inne duże sklepy, które również planują uruchomienie darmowych punktów ładowania.