Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Społeczeństwo inwestuje w samochód napędzany słońcem

Społeczeństwo inwestuje w samochód napędzany słońcem

Społeczeństwo-inwestuje-w-samochód-napędzany-słońcem-555x369

Zainteresowanie inwestorów z platformy crowdfundingowej pomysłem niemieckiego startupu Sono Motors na budowę samochodu zasilanego ogniwami fotowoltaicznymi przerosło najśmielsze oczekiwania jego pomysłodawców. Czy dzięki temu niebawem po ulicach będą jeździć solarne samochody?

Niemiecki startup Sono Motors uruchomił niedawno kampanię crowdfundingową, która miała na celu zbiórkę 180 tys. euro na budowę samochodu elektrycznego zasilanego umieszczonymi na nim ogniwami fotowoltaicznymi. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu inwestorów zebrana do tej pory kwota znacznie przekroczyła już wyznaczoną sumę. W chwili obecnej Sono Motors dysponuje kwotą ponad 250 tys. euro uzyskanych dzięki finansowaniu społecznościowemu i wsparciu otrzymanemu od ponad tysiąca osób.

Samochód elektryczny zaprojektowany przez Sono Motors nosi roboczą nazwę Sion i na razie istnieje tylko na papierze, jednak dzięki otrzymanym środkom budowa prototypu pojazdu może ruszyć już w połowie przyszłego roku. Na samochodzie mają zostać umieszczone zintegrowane z poszyciem ogniwa fotowoltaiczne, które posłużą do ładowania baterii. Według pomysłodawców projektu takie rozwiązanie umożliwi nam przejechanie dziennie do 30 km. Nie wiadomo kiedy pojazdy tego typu trafią na ulice, ale według założeń ich cena nie powinna przekraczać 16 tys. euro.

Zebrane przez Sono Motors pieniądze nie wystarczą na kolejne etapy konstruowania i udoskonalania pojazdu, dlatego startup już w tej chwili rozgląda się za dużym inwestorem. W chwili obecnej zainteresowanie projektem wykazały już takie marki jak Nissan, Panasonic czy Bosch.