Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Elon Musk zamierza zrewolucjonizować fotowoltaikę

Elon Musk zamierza zrewolucjonizować fotowoltaikę

Elon-Musk-zamierza-zrewolucjonizować-fotowoltaikę-555x367

Elon Musk to znany na całym globie wizjoner i geniusz technologiczny. Niedawno po raz kolejny zaskoczył świat, prezentując pierwszy model solarnych dachówek.

Tesla od jakiegoś czasu zapowiadała wypuszczenie na rynek nowego kreatywnego rozwiązania technologicznego, jednak dotychczas nie podawano w tej sprawie żadnych szczegółów. Pod koniec ubiegłego miesiąca Elon Musk zaprezentował światu nowatorskie panele fotowoltaiczne Solar Roof, które wyglądają jak tradycyjne dachówki, jednak spełniają zupełnie inne funkcje. Po zamontowaniu na dachu budynku takie panele służą jako domowy system produkcji energii, przetwarzając energię słoneczną w elektryczną. Dzięki tym nietypowym dachówkom nie tylko możemy zaspokoić potrzeby energetyczne całego budynku, lecz między innymi naładować samochody elektryczne, urządzenia ogrodowe itp. To nie jedyna zaleta solarnego dachu od Tesli – firma zapewnia, że panele izolują lepiej niż tradycyjne dachówki, mają być również dużo wytrzymalsze i dużo bardziej odporne na negatywne warunki atmosferyczne, np. mocny grad. Dach stworzony z ogniw fotowoltaicznych nie ingeruje również w wygląd budynku i nie wpływa na jego estetykę, dlatego to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych nieruchomości.

Solarny dach swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza nowoczesnej technologii, która wyposażyła nowatorskie dachówki m.in. we wzmocnione szkło ochronne, specjalną powłokę oraz ogniwo fotowoltaiczne. Do dyspozycji konsumentów oddane zostaną na początku cztery różne style dachów solarnych, niestety nie wiadomo jeszcze jaki będzie koszt ich zakupu.