Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Ściemniacze światła – dlaczego warto?

Ściemniacze światła – dlaczego warto?

Wady-i-zalety-oświetlenia-LED-555x369

Montaż ściemniaczy światła to rozwiązanie stosunkowo rzadko stosowane w polskich domach, choć z roku na rok wzrasta zainteresowanie produktami tego typu. Instalacja tych nietypowych urządzeń może bowiem nie tylko znacznie zwiększyć nasz komfort, ale także znacząco ograniczyć wysokość rachunków.

Ściemniacz to małe urządzenie, które instalujemy na ścianie zamiast tradycyjnego włącznika światła. Umożliwia on swobodną regulację przepływu natężenia światła, a zatem daje możliwość zmniejszania jasności oświetlenia w pomieszczeniu według własnych potrzeb. Zapotrzebowanie na światło wraz z porą dnia oraz roku ulega dynamicznym zmianom. Ściemniacz to rozwiązanie przydatne do salonu czy sypialni, które pozwala zarówno odpocząć w półmroku po ciężkim dniu, jak i uzyskać więcej światła do codziennych zajęć. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów ściemniaczy światła, które najczęściej różnią się sposobem sterowania. Niektóre urządzenia tego typu można obsługiwać jednym palcem, natomiast inne posiadają dołączonego pilota, dzięki któremu można zarządzać intensywnością światła nawet na odległość.

Montaż ściemniaczy w najważniejszych pomieszczeniach domu nie tylko znacząco zwiększy komfort użytkowania pomieszczeń tego typu, ale także wpłynie pozytywnie na wysokość naszych rachunków za prąd. Wystarczy, że na kilka godzin dziennie zmniejszymy jasność o kilka procent, a odzwierciedlenie tego szybko znajdziemy w mniejszych rachunkach. Z tego względu inwestycja w ściemniacze światła zwraca się bardzo szybko, choć urządzenia te są oczywiście droższe od zwykłych łączników.