Centralny odkurzacz = wyższa wartość domu

Centralny odkurzacz = wyższa wartość domu

1

Zdaniem wielu Polaków instalacja centralnego odkurzania jest zbędnym luksusem i wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Tymczasem sytuacja na rynku mieszkaniowym dowodzi, że montaż takiego urządzenia skutecznie zwiększa wartość całej nieruchomości.  

Odkurzacz centralny to urządzenie, które znacznie zwiększa komfort naszego życia. To właśnie dzięki niemu sprzątanie staje się nie tylko dużo szybsze, ale przede wszystkim dużo wygodniejsze. Ponadto odkurzacz centralny to narzędzie doskonałe dla alergików, które pozwala nam bez trudu utrzymać cały dom w czystości bez wzbijania w powietrze kłębów kurzu. Praca urządzenia tego rodzaju jest również bardzo cicha, a ono nie wymaga wiele obsługi – sam worek na odpadki opróżniamy jedynie kilka razy w roku. Niestety ze względu na sporą cenę instalacji odkurzacza centralnego (która zamyka się w kilku tysiącach złotych), a także ze względu na trudności w montażu (montaż centralnego odkurzacza najwygodniej przeprowadzić w momencie budowy domu, ponieważ rurociąg tego urządzenia ukrywany jest w podłogach i ścianach), urządzenia tego typu wciąż stanowią w Polsce rzadkość. Z tego powodu każdy budynek, który posiada system odkurzania centralnego, znacząco zyskuje na wartości.

Dzięki instalacji odkurzacza centralnego wartość nieruchomości wzrasta, dlatego przy jej hipotetycznej sprzedaży zwraca nam się koszt montażu takiego systemu. Dom, który posiada system centralnego odkurzania, postrzegany jest także jako nowoczesny i zaawansowany technologicznie.