Telefon gtag('event', 'Kliknięcie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Kliknięcie-nr-telefonu-w-kontakcie', }); E-mail gtag('event', 'Wysłanie', { 'event_category': 'Przycisk', 'event_label': 'Wysłanie-mail', });

Pompy ciepła powietrze-woda: działanie i korzyści z zastosowania

Pompy ciepła powietrze-woda: działanie i korzyści z zastosowania

Pompa ciepła

Pompy ciepła powietrze-woda to rozwiązanie, które coraz częściej wykorzystywane jest w domach jednorodzinnych jako główne lub uzupełniające źródło ciepła. W tym artykule przedstawiamy specyfikę działania, a także główne korzyści wynikające z ich zastosowania.

Korzyści z zastosowania pompy ciepła powietrze-woda

Pompy ciepła powietrze-woda pozyskują energię z powietrza atmosferycznego, a następnie przekazują ją do wody w układzie grzewczym. Jest to więc ekologiczny, a jednocześnie wydajny sposób na podgrzewanie wody. Jak już zostało wspomniane, często wykorzystywane są jako główne źródło ciepła, ale mogą też stanowić uzupełniający system grzewczy dla innej instalacji, np. kotła grzewczego. Nowoczesne pompy umożliwiają podgrzewanie wody użytkowej przez cały rok, nawet w okresie jesienno-zimowym.

Ich zaletą jest również stosunkowo cicha praca, kompaktowość oraz łatwość w obsłudze. Za sprawą niewielkich rozmiarów mogą być zamontowane nie tylko w pomieszczeniach gospodarczych, ale nawet we wnętrzach mieszkalnych, np. kuchni, łazience czy przedpokoju.

Warto też wspomnieć, że pompy ciepła powietrze-woda mogą być wykorzystywane nie tylko do ogrzewania, ale również schładzania pomieszczeń. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w dwa tryby: grzania i chłodzenia. Pozwalają one na szybkie dostosowywanie działania pompy do panujących warunków atmosferycznych i potrzeb użytkowników. Zimą zapewniają ciepło w pomieszczeniach, natomiast latem przyjemny chłód. Takie rozwiązanie wpływa korzystnie nie tylko na komfort przebywania w domu, ale również na oszczędność, gdyż można zrezygnować z montażu klimatyzacji.

Innowacyjne pompy ciepła powietrze-woda Panasonic Aquarea

Firma Budotom zapewnia dobór i montaż nowoczesnych pomp ciepła, które zapewniają niezawodność i łatwość obsługi. Oferujemy montaż pomp ciepła powietrze-woda Panasonic Aquarea, które charakteryzują się innowacyjnością i energooszczędnością. Doskonale zastępują systemy grzewcze innych typów. Zapewniają też możliwość chłodzenia oraz podgrzewanie wody użytkowej. System ten dedykowany jest zarówno nowym budynkom, jak i obiektom już istniejącym.