Pompa ciepła dofinansowanie – Budotom
Pompy ciepła to obok instalacji fotowoltaicznych najbardziej popularne obecne urządzenia związane z odnawialnymi źródłami energii, na które decydują się polskie gospodarstwa domowe oraz firmy. Dość wysoki koszt wykonania takiej inwestycji niestety nadal zniechęca sporą część potencjalnych inwestorów. Nie wiedza oni jednak, że możliwe jest znaczne obniżenie tychże kosztów, dzięki skorzystaniu z przeróżnych form dofinansowania na pompy ciepła, a my z przyjemnością pomożemy w dobrze najkorzystniejszego programu.
Pompa ciepła bez dwóch zdań może zastąpić przestarzały kocioł węglowy czy gazowy. To rozwiązanie jest nie tylko w pełni ekologiczne, ale także ekonomiczne, co jest niezwykle istotne w obecnych, trudnych czasach. Oszczędności są zauważalne gołym okiem, szczególnie jeśli porównamy koszty utrzymania tego sposobu ogrzewania z rosnącymi rachunkami za energię elektryczną. Nie może nas zatem dziwić fakt, że pompy ciepła zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach europejskich zyskują na popularności. Jak już wspominaliśmy, w Budotom dobrze wiemy, co należy zrobić, aby otrzymać dofinansowanie na OZE. Dlatego też pomagamy w załatwieniu wszelkich formalności – przeprowadzamy naszych klientów przez cały proces, aż do etapu rozliczenia dofinansowania. Jeżeli więc jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem lub masz jakiekolwiek pytania, serdecznie zapraszamy Cię do kontaktu – porozmawiamy i wszystko Ci wytłumaczymy.

Dofinansowanie do pompy ciepła 2022 – jak to działa?

Kontakt z dz. hand.
i dobór urządzenia

Dobór odpowiedniej dotacji

Przygotowanie wniosku o dotację

Finalne rozliczenie dotacji
Dofinansowanie na pompy ciepła - współpraca z TAURON!
Z przyjemnością informujemy, że w celu podnoszenia poziomu świadczonych przez nas usług, nawiązaliśmy współprace z Tauron. Dzięki temu nasi klienci mogą skorzystać z finasowania naszych usług od Taurona oraz z dodatkowej dotacji przy wymianie źródła ciepła. Szczegóły u naszych Doradców Techniczno-Handlowcach..
Dofinansowanie pompa ciepła – co możemy zyskać?
Zainteresowanie pompami ciepła w Polsce z roku na rok rośnie. Duże zainteresowanie jest spowodowane w głównej mierze ekonomicznym i ekologicznym sposobem zasilania pomp ciepła. Takie rozwiązanie to także częściowe lub nawet całkowite uniezależnienie się od rosnących cen energii.
Choć pompy ciepła mają wiele zalet, to posiadają też jedną wadę – cenę. Zakup średniej wielkości pompy ciepła, która wystarczy na zaopatrzenie domu wielkości około 150 metrów kwadratowych, to koszt rzędu około 40 tysięcy złotych. Jest to spora kwota, na której wydanie nie może sobie pozwolić każda rodzina. Na szczęście nadal możemy liczyć na różnego rodzaju programy pozwalające uzyskać dofinansowanie do inwestycji w OZE.
“Czyste Powietrze” to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Obejmuje dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy.
Warto pamiętać, że to nie jedyny sposób za uzyskanie dofinansowania do pompy ciepła. Środki możemy też pozyskać, z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Moje Ciepło. Celem programu jest wsparcie rozwoju ogrzewnictwa indywidualnego i rozwoju energetyki prosumenckiej w obszarze powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami nowych budynków mieszkalnych jednorodzinnych
Osoby zainteresowane dofinansowaniem do mikroinstalacji fotoltaicznej z magazynem energii oraz magazynem ciepła mogą skorzystać z programu "Mój Prąd". Program ten wspiera rozwój energetyki, w której osoby wytwarzają energię na własne potrzeby, a jej nadwyżkę przekazują do sieci energetycznej. Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych, wzrost autokonsumpcji poprzez magazynowanie energii oraz wzrost efektywności zarządzania energią elektryczną.
Dofinansowanie do pompy ciepła w nowym domu - "Moje Ciepło"
Jeśli jesteśmy właścicielami lub współwłaścicielami nowego domu jednorodzinnego i powstał on po 1 stycznia 2021 roku, to również możemy uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Moje Ciepło. Tenże program wystartował w kwietniu 2022 roku i nadal trwa nabór wniosków.
Z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Moje ciepło możemy otrzymać dotację od 7 do 21 tysięcy złotych. Te pieniądze następnie musimy przeznaczyć na zakup i montaż pompy ciepła, z tym że wyższa kwota dotyczy gruntowych pomp ciepła, z kolei niższa, pomp powietrznych. Nabór wniosków trwa aż do końca 2026 roku lub do wyczerpania puli środków.
Dofinansowanie do pompy ciepła – "Czyste powietrze"
Co w przypadku, gdy posiadamy już dom wybudowany przed 2021 rokiem i chcemy uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła? Dla takich osób przewidziany jest program "Czyste Powietrze". W tym przypadku jednak wysokość dopłat jest zależna od uzyskiwanych dochodów.
Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i zanieczyszczeń. Jego głównym założeniem jest poprawa jakości powietrza, zanieczyszczanego przez domy jednorodzinne. Program jest realizowany od 2018 roku i ma potrwać aż do 2029. Program Czyste Powietrze przewiduje również dotacje na pokrycie kwalifikowanych kosztów np. wymiany przestarzałych urządzeń na nowoczesne, proekologiczne systemy grzewcze.
Dofinansowanie z programu Czyste Powietrze przyznawane jest osobom prywatnym, posiadającym dom jednorodzinny oraz osobom posiadających lokal z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dlatego, jeśli zastanawiają się Państwo nad wymianą starych urządzeń grzewczych na nowocześniejsze, wydajniejsze, tańsze w utrzymaniu i niezatruwające środowiska, to pompy ciepła oraz dotacje mogą Wam to umożliwić. Obecnie o dotacje w ramach programu Czyste Powietrze mogą ubiegać się jedynie właściciele już istniejących obiektów.
We wniosku możemy także zawrzeć ulgę termomodernizacyjną. Oznacza to, że jeśli nasz dom wymaga termomodernizacji (częściowej lub całkowitej), to możemy ją wykonać równolegle z wymianą źródła ciepła z przedstawionego programu. Co możemy odliczyć w takim razie? Chociażby styropian, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperację) czy stolarkę okienną.
Dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznej, magazynu energii i magazynu ciepła – "Mój Prąd"
Program „Mój Prąd” wspiera rozwój energetyki prosumenckiej, czyli takiej, w której osoby wytwarzają energię na własne potrzeby, a jej nadwyżkę przekazują do sieci energetycznej.
Chodzi tutaj głównie o:
- instalacje fotowoltaiczne (PV),
- magazyny ciepła,
- magazyny energii elektrycznej o pojemności co najmniej 2 kWh,
Cele programu:
- zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych,
- wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej poprzez jej magazynowanie (magazyny energii elektrycznej lub magazyny ciepła), wzrost efektywności zarządzania energią elektryczną.
Dofinansowanie do pompy ciepła w budynkach wielorodzinnych - "Ciepłe Mieszkanie"
Mamy coś również dla osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych. Dla takich osób przewidziany jest bowiem program Ciepłe Mieszkanie, który ruszył 21 lipca br. Budżet programu wynosi aż 1400 milionów złotych i ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów, jak i gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych, znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.
Dopłaty będą przeznaczane na termomodernizację mieszkań w budynkach wielorodzinnych, m.in. na wymianę starego kotła na paliwo stałe. Wysokość dopłaty, podobnie jak w przypadku programu Czyste Powietrze będzie uzależniona od poziomu dochodu.

SKONTAKTUJ SIĘ
Jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepła w swoim domu?
Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?
Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.