Fotowoltaika Kraków – Zacznij pozyskiwać własny prąd z energii słonecznej

Fotowoltaika Kraków – Zacznij pozyskiwać własny prąd z energii słonecznej

Zastanawiasz się nad założeniem fotowoltaiki w Krakowie czy po prostu w województwie małopolskim? Jeśli tak, to zrób to jak najszybciej! Fotowoltaika podobnie jak inne odnawialne źródła energii to przyszłość, która z roku na rok ma coraz większą popularność. Wykorzystaj darmową energię słońca i przestań dzięki temu płacić do sieci energetycznej bardzo wysokie rachunki za prąd.

Ponadto pozyskując go za sprawą instalacji fotowoltaicznej masz pewność, że będzie to energia w pełni ekologiczna, sprzyjająca naszemu środowisko, a co za tym idzie, naszemu zdrowiu. W obecnych czasach jest to inwestycja, która spłaca się już po kilku latach i przez kolejne kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt dla nas zarabia. Jest to więc idealny moment, by uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu – wybierając panele fotowoltaiczne z Budotom zaopatrzysz swój dom jednorodzinny, gospodarstwo rolne czy przedsiębiorstwo w darmową energię elektryczną na wiele lat!

Panele fotowoltaiczne Kraków – jak działają?

Wbrew pozorom, samodzielne produkowanie prądu jest bardzo proste. Posiada ono oczywiście tez wiele korzyści. Największymi bez dwóch zdań są uniezależnienie się do zewnętrznego dostawcy prądu, produkowanie darmowej energii elektrycznej i co istotne – w pełni ekologicznej energii. Instalacje fotowoltaiczne to przede wszystkim panele solarne, inwerter, czyli inaczej falownik oraz dodatkowe komponenty montażowe, czyli okablowanie, które pozwala na uruchomienie całej prywatnej sieci.

Wszystkie komponenty montowane są zazwyczaj na dachu lub gruncie (w zależności od tego, jakie mamy warunki). Panele fotowoltaiczne działają z kolei w taki sposób, by po „złapaniu” promieni słonecznych przekształcić je w energię elektryczną. Najpierw jest to oczywiście prąd stały, który dzięki falownikowi zamieniany jest na prąd zmienny, czyli taki, z jakiego korzystamy w gniazdkach naszego domu czy firmy. Warto dodać, że instalacja fotowoltaiczna znacznie podnosi prestiż i wartość nieruchomości.

Instalacje fotowoltaiczne Kraków – krok po kroku

Naszym pierwszym krokiem, zanim podejmiemy się instalacji fotowoltaiki jest analiza lokalizacji i możliwości, jakie mamy. W tym celu nasz specjalista wykonuje dla Klienta wizję lokalną oraz ocenia na miejscu możliwości wykonawcze.

Następnie nasi pracownicy przygotowują projekt systemu fotowoltaicznego na bazie zebranych danych. Używając całej naszej wiedzy i doświadczenia jesteśmy w stanie stworzyć projekt instalacji w oparciu o dane zebrane podczas wizji lokalnej oraz rozmowy z inwestorem

Dopiero po dwóch pierwszych krokach jesteśmy w stanie dokładnie wycenić instalacje fotowoltaiczne oraz przedstawić Klientowi możliwe formy finansowania inwestycji. Koszt inwestycji w dużej mierze jest uzależniony od miejsca, gdzie powstanie instalacja fotowoltaiczna oraz od ilości modułów słonecznych. Fotowoltaika to w końcu jeden z niewielu sposobów na zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza. Co za tym idzie, inwestorzy mogą liczyć na dofinansowanie z programów unijnych i gminnych.

Jeśli wszystkie szczegóły będą ustalone, może dość do podpisania umowy, a my następnie jesteśmy w stanie przystąpić w Państwa imieniu do złożenia wniosku o przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci energetycznej. Jest to krok, gdzie w uzgodnionym wcześniej terminie przystępujemy do prac montażowych na terenie Krakowa i okolic. Podczas trwania zlecenia, mają Państwo nasze pełne wsparcie oraz pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z montażem. Staramy się, by w każdej chwili oczekiwania Klienta zostały w pełni spełnione.

Na koniec, czyli po montażu, przeprowadzamy pomiary elektryczne całego systemu wraz z zabezpieczeniami. Uruchomienie odbywa się przy obecności inwestora, który ocenia czy przyłączenie zostało wykonane zgodnie z umową

Panele słoneczne w Krakowie – dlaczego to się opłaca?

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę na terenie Krakowa oraz w okolicach? Powodów jest bardzo wiele i dotyczą one zarówno Klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa. Do głównych zalet posiadania fotowoltaiki możemy bowiem zaliczyć:

  • Wytwarzanie darmowej i ekologicznej energii elektrycznej, która pomaga dbać nam o czyste środowisko naturalne.
  • Brak kosztów operacyjnych, ponieważ fotowoltaika Kraków to tak naprawdę jednorazowa inwestycja, która zwróci się nam w bardzo krótkim czasie.
  • Bezawaryjność i bezobsługowość. Panele fotowoltaiczne działają same bez naszej ingerencji, a awarie zdarzają się naprawdę sporadycznie.
  • Niezależność energetyczna. Panele słoneczne pozwalają nam zapomnieć o ciągłych podwyżkach cen prądu, z jakimi od dłuższego czasu musimy się borykać.
  • Niezależność energetyczna. Panele słoneczne pozwalają nam zapomnieć o ciągłych podwyżkach cen prądu, z jakimi od dłuższego czasu musimy się borykać.

Montaż paneli fotowoltaicznych – jak uzyskać dofinansowanie?

Dla swoich Klientów zawsze staramy się znaleźć sposób na obniżenie kosztów inwestycji. Najlepszym rozwiązaniem jest więc pozyskanie dofinansowania z programów, które nadal obowiązują na terenie całej Polski. Do najbardziej popularnych aktualnie zaliczamy programy „Mój Prąd” oraz „Czyste Powietrze”. Pozwalają nam one z łatwością obniżyć koszt budowy instalacji fotowoltaicznej nawet o 50%! Warunkiem jest oczywiście posiadanie gotowej i przyłączonej do sieci energetycznej instalacji.

To jednak nie wszystko, ponieważ od 2019 roku podatnicy, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego, mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Ulga termomodernizacyjna pozwala na odliczenie poniesionych wydatków na termomodernizację domu, czyli również na instalację fotowoltaiczną. Odliczyć możemy koszty nawet do 53.000 zł.

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

    Wybierz region (wymagane)


    Kontakt