fotowoltaika dla domu - Budotom

Fotowoltaika dla domu – Budotom

Jeśli przerażają Cię ciągle rosnące rachunki za energię elektryczną i boisz się, że zapłacisz za prąd jeszcze więcej niż obecnie, to ta oferta bez dwóch zdań jest dla Ciebie! Z Budotom fotowoltaika dla domu to zapewnienie sobie wymiernych korzyści, niezależności od dostawców energii elektrycznej oraz pełnego komfortu i wygody. Z jednej strony oszczędzisz na rachunkach, a z drugiej zainwestujesz w czystą i w pełni ekologiczną energię ze słońca!

W naszej ofercie posiadamy instalacje fotowoltaiczne dla domu o zróżnicowanej mocy, dzięki czemu każde gospodarstwo domowe znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. W zależności od mocy mikroelektrowni słonecznej różnić się będzie także ilość modułów fotowoltaicznych i moc falownika.

Fotowoltaika

Rachunki niższe nawet o 90%

Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna przez fachowców z Budotom potrafi przynieść nam ogromne oszczędności. Rachunki mogą się zmniejszyć nawet o 90%!

Fotowoltaika Budotom

Bezpieczne instalacje fotowoltaiczne

Z nami masz pewność, że użyte zostaną wyłącznie markowe i certyfikowane materiały oraz urządzenia.

fotowoltaika_icon_Obszar roboczy 1

Bezobsługowy system pracy

Dzięki aplikacji mobilnej mamy stały dostęp do informacji o obecnej produkcji energii. Możemy więc w łatwy sposób obserwować ile pieniędzy już zaoszczędziliśmy.

Check

Gwarancja niezawodności

Nasza praca objęta jest gwarancją, dlatego macie Państwo pewność niezawodności i komfortu.

Instalacja fotowoltaiczna – montaż w domu jednorodzinnym

Współpracując z Budotom mają Państwo pewność, że montażem instalacji fotowoltaicznej zajmie się zespół specjalistów, którzy najpierw dostarczą materiały na miejsce, a następnie zajmą się tworzeniem domowej elektrowni słonecznej.

Optymalnie moduły fotowoltaiczne umieszczane są na dachu, z racji na ułatwioną ekspozycję na słońce. Jednak dla maksymalnej wydajności należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak kąt nachylenia dachu i kierunek montażu. W przypadku małego nachylenia stosowane są tzw. ekierki, które pozwalają na montaż pod odpowiednim kątem. Przeszkodami mogą być ponadto kominy, które rzucają cień.

Alternatywą dla modułów na dachu są panele umieszczane na podłożu. Przy montażu takiej wolnostojącej instalacji do gruntu wbijane są szkielety konstrukcyjne, do których następnie przymocowujemy moduły. Ponadto, jeśli zachodzi taka potrzeba, instalację fotowoltaiczną możemy umieścić na tzw. trackerach, które dzięki niezależnemu systemowi silników podążają za słońcem, przez co panele niemal przez cały dzień są skierowane w jego kierunku, pod najlepszym możliwym kątem nachylenia.

Jakie są elementy instalacji fotowoltaicznej dla domu?

W Budotom pilnujemy, by każda instalacja fotowoltaiczna do domu była dobrana w sposób optymalny. Powinna być ona skrojona do naszych potrzeb i wymagań. Jest to więc indywidualny projekt, który ma na celu pokrycie zapotrzebowania gospodarstwa domowego. Niezależnie jednak od tego, jaką drogę obierzemy, każda instalacja składa się z następujących elementów:

  • Paneli fotowoltaicznych,
  • Falownika, czyli inwertera,
  • Rozdzielnicy elektrycznej,
  • Sieci domowej,
  • Sieci elektrycznej.

Obok paneli fotowoltaicznych największe znaczenie ma falownik, którego zadaniem jest zamiana prądu stałego w prąd zmienny, czyli taki, jaki znajduje się w gniazdkach elektrycznych.


Instalacje fotowoltaiczne – jaką moc mają panele?

Jest to bardzo często zadawane pytanie przez naszych Klientów. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ wiele zależy od zapotrzebowania gospodarstwa na energię elektryczną. W ofercie posiadamy panele fotowoltaiczne o zróżnicowanej mocy, w zależności od wielkości i sprawności modułu. Pojedynczy panel może wytwarzać od 260 W do nawet 400 W mocy.

Wyprodukuj własną energię elektryczną – główne zalety fotowoltaiki

Fotowoltaika

Niższe rachunki za prąd

Instalacja fotowoltaiczna w domu to prosty sposób na znacznie niższe rachunki za prąd. Produkowanie własnej i co istotne czystej energii elektrycznej pozwala na poczynienie ogromnych oszczędności w skali roku.

fotowoltaika_icon_Obszar roboczy 1

Niezależność

Dzięki własnej mikroelektrowni fotowoltaicznej możemy wytwarzać energię tylko dla własnych potrzeb, a nadwyżki z łatwością sprzedamy wybranemu sprzedawcy. Dzięki temu uzyskujemy pełną niezależność, co jest szczególnie istotne w obecnych, ciężkich czasach.

Fotowoltaika

Ekologia

Nie możemy nie wspomnieć o bardzo ważnym czynniku, jakim jest ekologia. Energetyka słoneczna to jedna z najbardziej wydajnych i najbardziej czystych gałęzi odnawialnych źródeł energii. Dzięki produkcji zielonej energii pozytywnie wpływamy zarówno na środowisko naturalne, nie emitując do atmosfery żadnych zanieczyszczeń, jak i na nasze zdrowie

Check

Bezpieczeństwo

Instalacje fotowoltaiczne są proste w budowie i odznaczają się bardzo niską awaryjnością. Inwertery dodatkowo zabezpieczają instalację, chroniąc zarówno moduły fotowoltaiczne, jak i całą instalację przed zwarciem czy przepięciami.

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

    Wybierz region (wymagane)


    Kontakt