Fotowoltaika - panele fotowoltaiczne - co to jest? - cena i instalacja - Budotom

Fotowoltaika dla firm – Budotom

Fotowoltaika to dziś nie tylko trend, ale także nowy sposób prowadzenia biznesu, który umożliwia generowanie olbrzymich oszczędności! Przedsiębiorcy zaczęli używać instalacji fotowoltaicznych jako jednego z narzędzi strategii odpowiedzialności społecznej biznesu. Co więcej, w przypadku dużych przedsiębiorstw niejednokrotnie kontrahenci wymagają, by partnerzy pozyskiwali swoją energię z OZE. Co za tym idzie, montaż paneli fotowoltaicznych z pomocą specjalistów Budotom otwiera firmie nowe możliwości. Ponadto instalacja fotowoltaiczna to szereg płynących korzyści, zarówno tych ekonomicznych, biznesowych, jak i wizerunkowych.

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw to liczne korzyści dla Twojej firmy

Fotowoltaiczna oferta dla firm

W Budotom zdajemy sobie sprawę, jak ogromną rolę zaczyna odgrywać ochrona środowiska i postrzeganie przedsiębiorstw poprzez ekologiczne działania. Dlatego też mamy dla Państwa specjalną ofertę na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Ogromną zaletą OZE jest pozytywne postrzeganie biznesu przez Klientów. Coraz większe grono zarówno kontrahentów, jak i konsumentów przywiązuje wagę do ekologii i wszelkich działań z nią związanych.

Informacja o produkcji zielonej energii przy wykorzystaniu farmy fotowoltaicznej może dodatkowo zwiększyć zainteresowanie i atrakcyjność naszej oferty! Dzisiaj instalacje fotowoltaiczne to już nie tylko wymierne korzyści finansowe i dbanie o środowisko, ale także bardzo istotny element wizerunku każdej firmy

Panele fotowoltaiczne dla firm – przedsiębiorca prosumentem

W kontekście OZE prosument jest osobą, która pozyskuje, ale i wykorzystuje energię elektryczną w wyniku konwersji energii słonecznej. Co za tym idzie, jako firma możemy rozliczać energię elektryczną na zasadzie upustów

  • Dla instalacji PV o mocy <10kWp: możemy odebrać 80% energii elektrycznej oddanej do sieci.
  • Dla instalacji PV o mocy >10kWp: możemy odebrać 70% energii elektrycznej oddanej do sieci.

By skorzystać z powyższej opcji, musimy ponadto spełnić dwa niezbędne warunki. Pierwszy dotyczy mocy instalacji, która nie może przekraczać 50 kWp, z kolei drugi mówi, że w firmie może być zatrudnionych maksymalnie 50 osób. Jeśli mieścimy się w wymienionych normach, to dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu możemy nie tylko zaoszczędzić na energii elektrycznej i być proekologiczną firmą, ale również zarobić na nadwyżkach!


Instalacje fotowoltaiczne dla firm a opłata mocowa

Nie będziemy się oszukiwać – instalując panele fotowoltaiczne w firmie, liczymy na spore oszczędności. W końcu za każdym razem, gdy się to uda, przedsiębiorstwo odnosi sukces. Na rynku energii elektrycznej nie mamy co liczyć w najbliższym czasie na jakiekolwiek spadki cen, a wręcz przeciwnie – powinniśmy się spodziewać podwyżek. W 2017 roku Sejm przyjął ustawę o rynku mocy, która weszła w życie stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2021 roku. Jej głównym zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa energetycznego. Dopłata do rynku mocy dla Klienta indywidualnego wynosi od 2,30 do 12,87 zł brutto i jest ona uzależniona od zużycia prądu.

Nieco inaczej ta kwestia wygląda w przypadku firm, które to są rozliczane na podstawie zużycia energii elektrycznej w konkretnych godzinach. Wynika to z faktu, że w tzw. godzinach szczytu elektrownie mogą nie nadążyć za potrzebami odbiorców, dlatego też tworzy to potrzebę utrzymywania elastycznych rezerw, które następnie będzie można wykorzystać. Niestety, na to elektrownie nie mają przeznaczonych środków, stąd też powstała opłata mocowa. Dla firm oznacza to dodatkowe koszty w wysokości 0,0937 zł za każdy pobrany kWh w dni robocze, w godzinach od 7:00 do 22:00. Na szczęście dzięki fotowoltaice możemy uniknąć tej opłata. Instalacja PV pozwala bowiem w znacznym stopniu lub nawet całkowicie ograniczyć pobór energii z sieci energetycznej.

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swojej firmie?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

    Wybierz region (wymagane)


    Kontakt