Fotowoltaika Gdańsk – żyj oszczędnie i w zdrowiu z naturą
Fotowoltaika w Gdańsku oraz w województwie pomorskim to branża, która z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Trudno się temu dziwić – w końcu zainwestowanie we własne panele słoneczne niesie za sobą wiele korzyści, a warto oraz razu wspomnieć, że jest to praktycznie wydatek jednorazowy. Zalety posiadania paneli fotowoltaicznych odczuwa zresztą nie tylko inwestor, ale także wszystkie osoby wokół, a co za tym idzie środowisko naturalne! Specjalnością Budotom jest tworzenie takich systemów fotowoltaicznych, które będą szyte na miarę, zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych oraz firm!
Jeśli więc szukacie Państwo ekspertów z branży fotowoltaiki w Gdańsku, to idealnie trafiliście – naszą zasadą jest projektowanie i tworzenie instalacji fotowoltaicznych zgodnie ze sztuką, zachowując przy tym profesjonalizm, uczciwość i niezależność. Dzięki temu nasi specjaliści mogą zaoferować Państwu system usług na najwyższym możliwym poziomie.
Instalacje fotowoltaiczne w Gdańsku – to się opłaca!
Dlaczego aż tyle osób decyduje się na inwestycję w panele fotowoltaiczne w Gdańsku? Pomorze to region, który zamieszkują prosumenci doceniający ekonomiczne i ekologiczne zalety czerpania energii ze słońca. W końcu żadne odnawialne źródło energii tak dobrze, jak fotowoltaika nie zapewni nam produkcji własnego, darmowego prądu, który pozwoli uniezależnić się od dostawców i sieci energetycznych, gdzie z roku na rok ceny energii są coraz wyższe.
Jedyny koszt, jaki prosument ponosi na terenie Gdańska, to zakup instalacji o odpowiedniej mocy. W tym celu skontaktuj się z Budotom, gdzie nasz specjalista zawsze będzie do dyspozycji. Skorzystaj z naszej darmowej konsultacji oraz wyceny fotowoltaiki, która zawsze jest szyta dokładnie na potrzeby Klienta.
Jak działają panele fotowoltaiczne Gdańsk?
Zasada działania paneli fotowoltaicznych jest bardzo prosta. Najpierw promienie słoneczne „uderzają” o moduły PV. To właśnie one odpowiedzialne są za przekształcenie ich w energię elektryczną. Nie będzie to jednak energia, która trafia do naszych gniazdek. By tak było, do gry musi wejść falownik, nazywany często inwerterem. To właśnie dzięki niemu prąd stały może być zamieniony na prąd zmienny, czyli właśnie taki, jaki mamy w domowych czy firmowych gniazdkach elektrycznych.
Na wielkość instalacji PV ma wpływ przede wszystkim zapotrzebowanie budynku na energię. Najmniejsze będzie ono w przypadku domów jednorodzinnych, większe jeśli posiadamy przedsiębiorstwo lub gospodarstwo rolne na Pomorzu. Wpływ ma także to, czy używamy pompy ciepła, może samochodu elektrycznego? Dlatego też przed montażem warto umówić się ze specjalistą, który określi obecne zużycie energii i wybierze dla nas idealne rozwiązanie, które następnie zrealizuje. Wielkość projektu, to w końcu jeden z głównych czynników, który wpływa na ostateczny koszt instalacji fotowoltaicznej. Do innych elementów możemy zaliczyć, chociażby miejsce montażu (dach lub grunt) oraz rodzaj zastosowanych modułów i ich zaawansowanie technologiczne.
Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznych w Gdańsku?
Wycenę instalacji fotowoltaicznej w Gdańsku i okolicach zawsze wykonujemy indywidualnie, ponieważ zależy ona od wielu czynników. Dzięki temu macie Państwo pewność, że panele słoneczne oraz cały montaż instalacji fotowoltaicznej będzie dopasowany w pełni do Waszych potrzeb! Na cenę końcową wpływ mają bowiem takie elementy jak:
- Typ instalacji,
- Konstrukcja dachu,
- Zastosowanie urządzeń,
- Zapotrzebowanie obiektu lub obiektów na energię elektryczną.
Warto dodać, że każdemu Klientowi staramy się pomóc w uzyskaniu dotacji, która jest w stanie pokryć nawet 50% wartości poniesionych kosztów! Ponadto bardzo istotną kwestią jest oczywiście zwrot z inwestycji – w tym przypadku panele fotowoltaiczne są bezkonkurencyjne. Przy aktualnych cenach energii elektrycznej, ich koszt zwraca się już po 5-8 latach od momentu zainstalowanie modułów PV!

Instalacja fotowoltaiczna Gdańsk – jakie dotacje możemy otrzymać?
Jak już wspominaliśmy powyżej, decydując się na instalacje fotowoltaiczne, możemy skorzystać z dotacji, która pokryje dużą część inwestycji. Aktualnie najbardziej popularnym programem jest „Mój Prąd”, czyli rządowy program, który pozwala na otrzymanie dofinansowania nawet do 50% poniesionych wydatków na odnawialne źródła energii, w tym oczywiście na montaż modułów fotowoltaicznych! Warunkiem w tym przypadku jest gotowa inwestycja, czyli przyłączona do sieci instalacja i pozyskiwanie energii poprzez fotowoltaikę.
Ponadto wiele osób korzysta z ulgi termomodernizacyjnej, szczególnie jeśli instalacja fotowoltaiczna powstaje na istniejącym już domu, który wcześniej czerpał energię elektryczną z innego źródła. W tym przypadku podatnicy będący właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku, mogą skorzystać z ulgi podatkowej w podatku dochodowym. Co za tym idzie, w corocznym rozliczeniu PIT, możemy odliczyć sobie koszty poniesione na termomodernizację budynków – w tym oczywiście na instalację fotowoltaiczną – co istotne, w przypadku ulgi termomodernizacyjnej możemy odliczyć koszty aż do 53.000 zł!
SKONTAKTUJ SIĘ
Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swoim domu?
Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?
Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.