Fotowoltaika Lublin – żyj oszczędnie i w zdrowiu z naturą

Fotowoltaika Lublin – żyj oszczędnie i w zdrowiu z naturą

Fotowoltaika to obecnie jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku z segmentu odnawialnych źródeł energii w Lublinie i okolicach. Pozwala ono znacznie zredukować rachunki za energię elektryczną, niezależnie czy mówimy o domu jednorodzinnym, gospodarstwie rolnym czy przedsiębiorstwie. Fotowoltaika na terenie Lubina i okolic to nic innego jak własna mała elektrownia słoneczna, która w sposób ekologiczny, ekonomiczny i komfortowy wytwarza prąd, z którego po odpowiedniej obróbce możemy korzystać zupełnie za darmo!

Z czego składają się Instalacje fotowoltaiczne?

Podstawowym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej są oczywiście baterie słoneczne, czyli panele fotowoltaiczne. To dzięki nim możemy pozyskiwać prąd z energii słonecznej. W ich skład wchodzą przede wszystkim połączone szeregowo ogniwa. Aktualnie na rynku możemy spotkać panele słoneczne monokrystaliczne i polikrystaliczne. Bardziej popularne i bardziej wydajne są te pierwsze, cechują się fantastyczną wydajnością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Innym kluczowym elementem całej „układanki” jest inwerter, czyli falownik. Jego zadaniem jest zamiana napięcia stałego na zmienne 230 V, czyli takie, jakie mamy w domowych gniazdkach. To dzięki temu możemy korzystać z energii fotowoltaicznej w domach czy biurze. Na koniec nie możemy zapomnieć o optymalizatorach, zabezpieczeniach AC/DC, które chronią instalację fotowoltaiczną przed wyładowaniami elektrycznymi i przepięciami, systemie montażowym oraz wszelkim okablowaniu fotowoltaiki, bez którego zestaw fotowoltaiczny byłby niekompletny i nie mógłby prawidłowo działać.

Dofinansowanie na Instalację fotowoltaiczną

Województwo lubelskie to region, gdzie zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców fotowoltaika Lublin jest coraz bardziej popularna, generując nie tylko oszczędności, ale również będąc jako ekologiczne rozwiązania. W Budotom mając wieloletnie doświadczenie, zapewniamy nie tylko profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej i co za tym idzie zieloną energię elektryczną, ale także pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Dofinansowanie na fotowoltaikę cały czas obowiązuje w naszym kraju, a my jesteśmy również po to, by pomóc wypełnić wszelkie formalności dotyczące finansowania całej usługi i inwestycji.

W tym celu zachęcamy do skorzystania z programu "Mój Prąd", który jest dostępny dla Klientów indywidualnych, firm oraz rolników, chcących posiadać darmowy prąd i liczyć na znaczne obniżenie rachunków. Dzięki takim inicjatywom na terenie całego województwa lubelskiego możemy zyskać niezależność energetyczną i generować praktyczny bezpłatną energię elektryczną z fotowoltaiką.

Panele fotowoltaiczne w Lublinie – jakie zalety?

Inwestując w montaż instalacji fotowoltaicznej zyskujemy bardzo wiele – zarówno my sami, jak i nasza planeta, ponieważ odnawialne źródła energii jako jedyne instalacje nie emitują do atmosfery żadnych zanieczyszczeń. To jednak nie wszystko, bowiem do głównych zalet stosowania fotowoltaiki możemy zaliczyć:

  • Ochronę środowiska – jak już wspomnieliśmy nieco wyżej, OZE ma ogromny wpływ na nasze zdrowie oraz na środowisko, w którym się znajdujemy. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy nasza planeta nie jest w najlepszej kondycji i warto robić wszystko, by przyczynić się do poprawy jakości powietrza.
  • Ekologiczność – do działania instalacji paneli fotowoltaicznych potrzebne są jedynie promienie słoneczne.
  • Samoobsługę – w Budotom tak projektujemy i montujemy instalacje fotowoltaiczne, by następnie bez żadnych dodatkowych nakładów pieniężnych pracowały one bezobsługowo i przez bardzo długi czas.
  • Elastyczność – Fotowoltaika Lublin może znajdować się nie tylko na dachu naszego budynku, ale również na gruncie, jak i w formie tzw. car portów, czyli swego rodzaju wiat garażowych.

Instalacja fotowoltaiczna Gdańsk – jakie dotacje możemy otrzymać?

Jak już wspominaliśmy powyżej, decydując się na instalacje fotowoltaiczne, możemy skorzystać z dotacji, która pokryje dużą część inwestycji. Aktualnie najbardziej popularnym programem jest „Mój Prąd”, czyli rządowy program, który pozwala na otrzymanie dofinansowania nawet do 50% poniesionych wydatków na odnawialne źródła energii, w tym oczywiście na montaż modułów fotowoltaicznych! Warunkiem w tym przypadku jest gotowa inwestycja, czyli przyłączona do sieci instalacja i pozyskiwanie energii poprzez fotowoltaikę.

Ponadto wiele osób korzysta z ulgi termomodernizacyjnej, szczególnie jeśli instalacja fotowoltaiczna powstaje na istniejącym już domu, który wcześniej czerpał energię elektryczną z innego źródła. W tym przypadku podatnicy będący właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku, mogą skorzystać z ulgi podatkowej w podatku dochodowym. Co za tym idzie, w corocznym rozliczeniu PIT, możemy odliczyć sobie koszty poniesione na termomodernizację budynków – w tym oczywiście na instalację fotowoltaiczną – co istotne, w przypadku ulgi termomodernizacyjnej możemy odliczyć koszty aż do 53.000 zł!

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

    Wybierz region (wymagane)


    Kontakt