Fotowoltaika Toruń – Zacznij pozyskiwać własny prąd z energii słonecznej

Fotowoltaika Toruń – Zacznij pozyskiwać własny prąd z energii słonecznej

Instalacje fotowoltaiczne oraz inne odnawialne źródła energii, takie jak chociażby pompy ciepła, to nasza przyszłość, która pozwoli nam pozyskiwać energię elektryczną oraz cieplną w sposób znacznie tańszy, ekonomiczny oraz ekologiczny! Korzystając z fotowoltaiki w Toruniu, nie dostarczamy do atmosfery żadnych szkodliwych związków, a co za tym idzie, chronimy środowisko i dbamy o własne zdrowie!

Warto więc wiedzieć, że zakup instalacji fotowoltaicznej z Budotom, to w dużej mierze nie wydatek, lecz inwestycja, która zwróci nam się w bardzo krótkim czasie – niezależnie czy zamierzamy ją wykorzystać w domu, gospodarstwie rolnym czy dużej firmie. Przy planowaniu powinniśmy jednakże pamiętać, by montaż instalacji fotowoltaicznej był wykonywany przez wyspecjalizowaną firmę oraz by ilość energii wyprodukowanej w ciągu roku, nie przekraczała rocznego zużycia energii przez budynek. W związku z tym tak bardzo istotna jest dokładna analiza wielu czynników, które w następstwie mogą mieć ogromny wpływ na opłacalność domowej sieci energetycznej.

Czym są panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne czy też po prostu fotowoltaika, to nic innego jak system bazujący na efekcie fotoelektrycznym. Wykorzystuje on promieniowanie słoneczne, by wytwarzać energię elektryczną. Wszystko to obywa się właśnie za sprawą paneli fotowoltaicznych. To one pozyskują prąd stały, który dzięki falownikowi następnie przekształcany jest w prąd zmienny, czyli taki jaki mamy w domowych gniazdkach.

Podstawowymi elementami, które wchodzą w skład instalacji fotowoltaicznej są panele fotowoltaiczne, montowane na dachu lub gruncie, falownik nazywany też inwerterem, który jak już wspomnieliśmy – przekształca prąd stały w zmienny, a także pozostałe okablowanie, które ma na celu połączenie modułów fotowoltaicznych.

Instalacje fotowoltaiczne w Toruniu – to się opłaca!

Nie mamy co do tego wątpliwości, że dobrze dobrana i zainstalowana fotowoltaika Toruń się opłaca. To właśnie bowiem od wydajności i doboru wszystkich elementów w dużej mierze zależy opłacalność takiej instalacji.

Innymi ważnymi czynnikami są, chociażby ciągle wzrastające ceny prądu, dość niski koszt instalacji, który zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i firm zwraca się już podczas okresu gwarancji, czyli w przedziale 5-10 lat, wydajność systemu, który pracuje na dobrej jakości komponentach, mających wydłużony czas eksploatacji, a także liczne dostępne dotacje, które pozwalają odciążyć naszą kieszeń nawet o kilka tysięcy złotych. Do aktualnie dostępnych możemy zaliczyć np. program „Mój Prąd”, „Czyste Powietrze”, czy też ulgę termomodernizacyjną.

Fachowy montaż instalacji fotowoltaicznej podstawą sukcesu

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest fachowy montaż instalacji fotowoltaicznej. Dlatego też w Budotom zapewniamy nie tylko profesjonalny montaż i podpięcie do sieci energetycznej, ale także wykonanie pełnej analizy i pomoc od początku do samego końca inwestycji.

Co przez to rozumiemy? Przede wszystkim po kontakcie z nami zapewniamy darmowy audyt i analizę branży odnawialnych źródeł energii. Następnie pomagamy w uzyskaniu dotacji z takich programów jak „Mój Prąd” czy „Czyste Powietrze”. Dopiero po podpisaniu umowy montujemy system fotowoltaiczny, zapewniając tym samym serwis gwarancyjny. Na koniec dla swoich Klientów wykonujemy próbne uruchomienie instalacji, a w przypadku problemów jesteśmy zawsze dostępni na terenie Torunia i okolic. Zapewniamy zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców w województwie kujawsko-pomorskim konkurencyjne ceny, kompleksowe realizacje, doświadczenie i fachową pomoc.


Odnawialne źródła energii przyszłością Torunia

Nikt już nie ukrywa, że nasza planeta jest w opłakanym stanie. Dlatego też tak naprawdę jedynym ratunkiem jest nasza wspólna praca i stosowanie rozwiązań, które nie będą generowały do atmosfery kolejnych zanieczyszczeń. Odkąd ludzkość wynalazła przemysł, motoryzację i paliwa kopalne spalane na masową skalę, pojawiły się zanieczyszczenia środowiska, w tym przede wszystkim powietrza. Trujemy wodę, zanieczyszczamy powietrze, innymi słowy – włączyliśmy zegar odmierzający czas do samozniszczenia. Ratunkiem może okazać się jednak OZE, czyli odnawialne źródła energii, w których skład wchodzi przede wszystkim omawiana fotowoltaika, ale także turbiny wiatrowe czy pompy ciepła.

OZE, to innymi słowy pomysł, by wykorzystywać to, co nas otacza i jest wszędzie dostępne. To właśnie wspomniane wyżej rozwiązania są najbardziej przyjazne naszej planecie, umożliwiając nam przy tym korzystanie ze wszystkich dóbr, które sobie sami stworzyliśmy, bez dalszego niszczenia ziemi.

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

    Wybierz region (wymagane)


    Kontakt