Instalacje sanitarne
Dobrze przygotowany schemat wykonawczy, a następnie zamontowana instalacja sanitarna w domu jednorodzinnym, firmie czy obiektach użyteczności publicznej to bardzo ważny i nieodzowny element każdej nieruchomości. Stanowi on o komforcie funkcjonowania w budynku. W skład takiej instalacji sanitarnej wchodzą przede wszystkim
Wiemy jak każda z nich jest ważna, dlatego w Budotom oferujemy kompleksowe instalacje sanitarne i wodnokanalizacyjne, w których wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości materiały. Instalacje sanitarne realizujemy w pojedynczych mieszkaniach, domach jednorodzinnych oraz wielorodzinnych, firmach i obiektach użyteczności publicznej. Posiadamy własnych projektantów instalacji wodno- kanalizacyjnych oraz własne wyspecjalizowane zespoły, które precyzyjnie zrealizują montaż instalacji. Pamiętajmy, że tylko dobrze zaprojektowana i zrealizowana instalacja wodno-kanalizacyjna jest bezawaryjna i umożliwia komfortowe korzystanie z urządzeń przez wiele lat.

SKONTAKTUJ SIĘ
Planujesz instalacje sanitarne lub inne instalacje w swoim domu?
Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania do ekologicznych rozwiązań?
Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.
Instalacje wodno-sanitarne – schematy wykonawcze
W Budotom z dbałością o każdy szczegół przygotujemy schematy wykonawcze instalacji sanitarnych grzewczych i wentylacyjnych zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w dużych obiektach usługowych. W przypadku instalacji klimatyzacyjnych, bazujemy wyłącznie na nowoczesnych systemach typu spli, multi split oraz VFR od renomowanych producentów urządzeń. Wszelkie instalacje wodno-sanitarne projektowane są przez nasz wykwalifikowany zespół i doświadczonych specjalistów, którzy posiadają niezbędne uprawnienia, pozwalające na projektowanie i kierowanie robotami budowlanymi
Warto dodać, że przygotowane przez Budotom schematy wykonawcze instalacji wodno-sanitarnych są zawsze weryfikowane z rzeczoznawcami ochrony przeciwpożarowej oraz instalacji wodno-sanitarnych. Dzięki temu mają Państwo pewność, że usługa będzie wykonana jakościowo i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Schematy naszych instalacji tworzymy wieloetapowo – rozpoczynamy od wstępnych przedmiarów. Na ich podstawie dokonujemy oszacowania kosztorysu świadczenia usług. Następnie przystępujemy do projektu budowlanego i wykonawczego, kompletujemy wszelkie niezbędne dokumenty, a następnie realizujemy instalacje.
Rodzaje instalacji sanitarnych
Do podstawowych rodzajów instalacji sanitarnych zaliczamy przede wszystkim:

Instalację kanalizacyjną
Służy ona do odprowadzania zużytej wody wraz z nieczystościami z zewnątrz budynku. Zazwyczaj przyłącza się ją do kanalizacji gminnej lub przydomowego szamba/przydomowej oczyszczalni ścieków.

Instalację wodną
Jej zadaniem jest doprowadzanie oraz rozprowadzanie wody wewnątrz budynku. Składa się ona z systemu rur, zaworów i urządzeń końcowych w postaci baterii łazienkowych, bojlerów czy podgrzewaczy przepływowych.

Instalację wentylacyjną
Odpowiada ona za prawidłową cyrkulację powietrza w budynku

Instalację centralnego ogrzewania
Składa się ona z kotła na paliwo stałe, płynne lub gazowe, pompy, rur lub grzejników, jeśli nie zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe. Jak sama nazwa wskazuje, służy ona do ogrzewania budynku.
Przewody wentylacyjne jako nieodzowny element
Wentylacja instalacji sanitarnych, a szczególnie kanalizacji to nieodzowny element każdego budynku. Ma ona zapobiegać wydzielaniu się do pomieszczeń gazów kanałowych, czyli produktów fermentacji ścieków. Ponadto zadaniem przewodów wentylacyjnych jest napowietrzenie instalacji kanalizacyjnej i odprowadzenie powstałych gazów kanałowych poza obszar budynku.
Niekontrolowanemu wydostawaniu się gazów z kanalizacji zapobiegają z kolei zamknięcia wodne. Wypełniają one syfon urządzeń kanalizacyjnych. Kiedy pracują one tak, jak należy? Wówczas gdy ciśnienie w instalacji jest zrównoważone, czyli równe ciśnieniu atmosferycznemu, a stopień wypełnienia przewodów kanalizacyjnych zapewnia cyrkulację powietrza w przewodach. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego dbamy o to, by przewody wentylacyjne były odpowiednio zwymiarowane i poprowadzone, a podejścia nie były zbyt długie i ze zbyt dużą ilością kolan.

Instalacja sanitarna w systemie trójnikowym lub rozdzielaczowym
Projekt instalacji sanitarnej może zakładać montaż układu w systemie trójnikowym lub też w systemie rozdzielaczowym. System trójnikowy opiera się na rurach prowadzonych od pionu. Dzięki temu woda jest rozprowadzana równolegle do wszystkich urządzeń sanitarnych. To właśnie taki typ instalacji sanitarnej stosujemy najczęściej, ponieważ doskonale sprawdza się w budynkach z co najmniej dwiema kondygnacjami.
Instalacja sanitarna w systemie rozdzielaczowym polega z kolei na zastosowaniu osobnych rozdzielaczy na każdym piętrze domu. Oczywiście, doprowadzenie wody jest wówczas efektywniejsze, ale musimy się też liczyć ze znacznie wyższymi kosztami inwestycyjnymi.
