Profesjonalny dobór i montaż pomp ciepła - Budotom
O FIRMIE BUDOTOM

Chcemy zapewniać ludziom bezpieczny, komfortowy system grzewczy i czyste powietrze

Budotom tworzą osoby, które systemami grzewczymi zajmują się już od 2007 roku i są w tej dziedzinie ekspertami. Angażujemy się w 100% w każdą realizację tak, aby zapewnić naszym klientom najkorzystniejsze dla nich rozwiązanie. Przez kilkanaście lat naszych działań zrealizowaliśmy tysiące inwestycji na terenie całego kraju, które do dziś zwiększają komfort życia ich użytkowników.

W swoich działaniach kierujemy się przede wszystkim misją – chcemy pokazać ludziom, że mogą oszczędzić wiele pieniędzy w perspektywie lat na ogrzewaniu i przy tym dbać o środowisko i powietrze, którym oddycha każdy z nas. Mamy świadomość, że Polska to jeden z najbardziej zanieczyszczonych krajów w Europie. A jednym z największych źródeł gazów cieplarnianych jest efekt ogrzewania budynków węglem, paliwem, a nawet odpadami… Wierzymy, że wizja Polski zielonej, bez smogu jest realna. Dlatego każdego dnia robimy co w naszej mocy, aby ta wizja mogła stać się rzeczywistością.

Nasza bliźniacza firma ATN Energy zajmuje się kompleksowymi instalacjami fotowoltaicznymi i również krok po kroku pomaga w uzyskaniu dotacji www.atnenergy.pl

Wierzymy, że to, co robimy to nie tylko ogrzewanie budynków – to także dbałość o komfort ludzi i ich zdrowie, poprzez ochronę środowiska, w którym żyjemy. To nasza największa motywacja.

BUDOTOM - MONTAŻ SYSTEMÓW GRZEWCZYCH

Kilka szybkich faktów o firmie Budotom:

Ponad

1600

Zamontowanych pomp ciepła

Ponad

100tys.

m2 ogrzewania podłogowego

Ponad

300

Wykonanych instalacji rekuperacji

Ponad

500

Wykonanych instalacji sanitarnych
BUDOTOM - WŁAŚCIWY WYBÓR

Dlaczego warto wybrać właśnie Budotom?

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepła w swoim domu lub masz pytania - skontaktuj się z nami!

OPINIE

Poznaj opinie osób, które już korzystają z systemu grzewczego, jakim są pompy ciepła:

 • Marcin Zygmański
  Prowadzę własną firmę remontową, aktualnie buduję swój dom i mam do czynienia z wieloma firmami usługowymi. Firma Budotom jest jednym z wykonawców, którą z czystym sumieniem polecam dalej. Firma Budotom wykonała u mnie kompleksowo instalację elektryczną, hydrauliczną, centralnego odkurzacza i system rekuperacji. Pan Tomasz Golański reprezentujący firmę wykonał wszystkie potrzebne projekty i dokonał wyboru odpowiednich materiałów. Najważniejszym etapem był dobór i montaż pompy ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW. Pan Tomasz jest osobą miłą, życzliwą, a przede wszystkim jest profesjonalistą. Firma Budotom wykonała swoją pracę zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, terminowo, szybko i czysto. Miałem bardzo dobry kontakt z właścicielem, który zawsze służył pomocą. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Budotom i szczerze polecam jej usługi.
  Marcin Zygmański
 • Marcin Zimoląg
  Witam, Współpraca z firmą Pana Tomasza odbyła się na bardzo wysokim poziomie. Pan Tomasz był polecony przez kolegę z pracy, który również u siebie montował pompę ciepła. Po 2-3 telefonach przeszliśmy do realizacji. Zamontowana jednostka to 3 fazowa 9 kW mocy pompa Panasonic (bez sprzęgła hydraulicznego) do tego 300 litrowy zbiornik na ciepłą wodę użytkową. Dodatkowo Pan Tomasz zdecydował się podjąć przy jednym zleceniu dokończenia C.O. - poprzedni instalator w nieskończoność przedłużał uruchomienie C.O. mimo iż błagałem, prosiłem a pogoda robiła się bezlitosna w drugiej połowie października 2016. Chłopcy od Pana Tomasza przyjechali o 10.00 rano, 3 osobowa ekipa od razu wiedziała co ma robić. O godzinie 21.00 rozpoczęli napełnianie instalacji C.O. wodą, przed godziną 23.00 instalacja była już napełniona, odpowietrzona i uruchomiona mimo iż mieli zarezerwowane 2 dni na montaż u mnie. A największe wrażenie na mnie zrobił przewoźny warsztat w którym znajdowała się każda potrzeba część i wiele innych do tego by ogłosić sukces bez zapytania "Panie a gdzie tu jest najbliższa hurtownia...". Pompa zamontowana w drugiej połowie października, zamontowana na podliczniku (niewielki koszt a wiem ile dokładnie idzie na CO/CWU), dom 110 m2 na całości podłogówka + 2 grzejniki łazienkowe, rekuperacja. Pełne ocieplenie domu dopiero od 29.12.2016 (wełna 35 cm + 20 cm na strychu, ściany 20 cm grafit). Zużycie od uruchomienia 2100 kWh. Średnie zużycie po ociepleniu 20-25 kWh/24h, aktualnie zaczęły się wielkie mrozy obecnie przy -9 w dzień i -18 w nocy zużycie wskoczyło do ok. 40 kWh/24h. Trzeba mieć na uwadze - budynek zawiera b. dużo wilgoci technologicznej, ściany nie są wygrzane jeszcze, ciągle toczą się prace wykończeniowe przez co ciągle dostarczana jest wilgoć którą trzeba podgrzać by przez WM została usunięta z budynku. Jako alternatywne źródło ciepła zamontowany jest kominek z odzyskiem ciepła i rozprowadzeniem przez nawiew wentylacji mechanicznej.
  Marcin Zimoląg
 • Janusz Białek
  W 2015 roku firma Budotom zaprojektowała i zamontowała w naszym domu pompę ciepła Panasonic Aquarea 9 kW 3-fazową do ogrzewania domu. Po prawie 1,5 rocznej eksploatacji jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Współpraca podczas montażu, uruchomienia i odbioru wykonanych prac była na wysokim poziomie. Pracownicy zostawiają po sobie porządek. Szef firmy jest ,,słowny’’ jeśli chodzi o sprawy finansowe jak również o terminy przyjazdu na zaplanowane prace montażowe, czy później przeglądy gwarancyjne. Polecam tą firmę.
  Janusz Białek
 • Tomasz Wygoda
  Potwierdzam że firma Tomasza Golańskiego zamontowała w sierpniu 2016r. Do naszego domu 3-fazową pompę TCAP 9 KW Panasonic. Instalacja pompy wraz z podłączeniem zbiornika Galmet ciepłej wody użytkowej oraz bufora ciepła przebiegła sprawnie i bez komplikacji. Rekomenduję firmę BUDOTOM jako solidną, wiarygodną, w pełni przygotowaną do kompleksowego wykonania robót w zakresie montażu pomp ciepła. Wszystko zostało wykonane zgodnie z ustaleniami i terminowo.
  Tomasz Wygoda
 • Małgorzata i Tomasz Wagner
  Z przyjemnością rekomendujemy firmę BUDOTOM z Lutyni jako dostawcę i instalatora pompy ciepła marki Panasonic. Jesteśmy właścicielami domu jednorodzinnego w którym firma BUDOTOM zainstalowała w listopadzie 2015 r. dystrybuowaną przez siebie pompę ciepła. Parametry zainstalowanej pompy zostały dobrane do wcześniej omówionych z nami preferowanych warunków i oczekiwań. Montażu dokonała ekipa fachowców. Montaż został wykonany profesjonalnie, szybko i terminowo. Urządzenia działają już rok od zamontowania i nie mamy zastrzeżeń co do prawidłowości ich działania. Kontakt z firmą jest bardzo dobry. W razie pytań i wątpliwości służą doradztwem i pomocą.
  Małgorzata i Tomasz Wagner
 • Artur
  Szanowni Państwo. Z montażu pompy ciepła jestem bardzo zadowolony, z wyboru marki i typu pompy również. Posiadam pompę Panasonic WH-SDC09F3E8 - jest to pompa 9kW zasilana prądem trójfazowym 400V, wraz z pompą zamontowałem panele fotowoltaiczne 8kW (32panele umieszczone na dachu wytwarzają energię elektryczną). Energia elektryczna wytwarzana przez system fotowoltaiczny częściowo zużywana jest na bieżąco, a nadwyżki gromadzone są przez zakład energetyczny, a następnie są zwracane mi nocą, lub zimą kiedy słońca jest mało, a zapotrzebowanie na energię jest duże. W świetle ustawy o odnawialnych źródłach energii energetyka ma obowiązek przechowywać energię przez pełen rok od momentu wytworzenia, potem jeśli nie zostanie zużyta to przepadnie. Do pełnego roku mieszkania w moim nowym doku zostało mi 2 miesiące i wnioskuję, że najprawdopodobniej ilość wytwarzanej energii przez system fotowoltaiczny w skali roku powinien się prawie zbilansować z ilością zużywanej energii na ogrzewanie domu, przygotowanie ciepłej wody użytkowej oraz inne odbiorniki energii elektrycznej w domu. Dzieje się tak dzięki pompie ciepła która wytwarza znacznie więcej energii, niż pobiera z sieci. Charakteryzuje to współczynnik COP pompy, który mówi ilekroć więcej energii cieplnej urządzenie produkuje niż bierze z sieci. Pompa ciepła została przez firmę Pana Tomka Golańskiego opomiarowana - tzn. przed pompą jest licznik ilości energii elektrycznej pobranej przez pompę ciepła i wszystkie urządzenia towarzyszące (pompki obiegowe, grzałki itp.), natomiast za pompą zamontowany jest licznik ilości energii cieplnej wyprodukowanej przez pompę. Od września spisuje sobie te liczniki i obliczam jaki współczynnik COP wychodzi. Od września do grudnia 2016r. Współczynnik COP wyniósł 4,18, myślę, że to bardzo dobry wynik jak na powietrzną pompę ciepła tym bardziej, że uwzględnia pompki obiegowe. Czytałem na Internecie wiele różnych forów, ale z reguły użytkownicy wielu markowych pomp chwalili się jednak niższymi efektywnościami. Pompa działa sprawnie i wygodnie, utrzymuje w miarę stabilną temperaturę w domu za pomocą sterowania pogodowego. Być może dobrze byłoby również zamontować sterowanie pokojowe ale to chyba dla bardzo wymagających użytkowników. Wydaje się również, że nie warto przewymiarować pomp, należy stosować się do zaleceń Pana Tomasza, on się na tym naprawdę zna. Co do systemu fotowoltaicznego to również polecam - gdybym dzisiaj budował to zrobiłbym identyczny system ogrzewania domu i zamówiłbym w tej samej firmie, ponieważ chłopaki z BUDOTOMU potrafią doradzić i wykonują robotę naprawdę solidnie. Potrafią również z gustem, ergonomicznie rozmieścić rury i urządzenia (kolega montował w innej firmie i wygląda to jak w łodzi podwodnej - wszędzie krzyżujące się rury). Ponadto dodam, że P. Tomek doskonale wykonywał całą dokumentację na dotację z NFOŚiGW. Myślę, że mogę Pana Tomka polecić tym którzy planują zakup pompy ciepła.
  Artur
 • Marcin Buczak
  Firma Budotom w 2015 roku wykonywała u nas montaż pompy ciepła (Panasonic All-in-one WH-UX09FE5 9 KW) oraz fotowoltaiki (falownik PLATINUM 3801 TLD plus moduły PV: Selfa SV60P.3 - 12 sztuk) Prace przebiegły zgodnie z harmonogramem, firma cechuje się wysokim profesjonalizmem oraz rzetelnością, jej usługi są godne polecenia i na pewno jeszcze skorzystamy z ich usług w przyszłości.
  Marcin Buczak
 • Jarosław Kraszkiewicz
  Potwierdzam jak najbardziej wszystko ok, montaż i prawidłowe funkcjonowanie pompy ciepła Panasonic Aquarea.
  Jarosław Kraszkiewicz
 • Piotr Solski
  Współpraca z firmą Budotom okazała się nie tylko bezproblemowa ale przyjemnością. Budotom rzetelnie i profesjonalnie podszedł do mojej prośby o instalacje 9kW pompy ciepła Panasonic wraz z zasobnikiem. Od projektu, poprzez ustalenie szczegółów aż do realizacji, która zgodnie z planem zamknęła się w ciągu jednego dnia. Prace instalacyjne zostały wykonane na wysokim poziomie. Pompa od niespełna roku bezawaryjnie i praktycznie bezobsługowo ogrzewa mój dom a także ciepłą wodę. Dzięki temu znacząco obniżyłem koszty ogrzewania, nie mówiąc o komforcie związanym z wyeliminowania kopcącego kotła opałowego, do którego kilka razy dziennie trzeba było doglądać. Firma Budotom dostarczyła również całą dokumentację potrzebną do uzyskania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, dzięki czemu otrzymałem dofinansowanie w wysokości bez mała 30% całkowitych poniesionych kosztów. Każdemu, kto myśli o montażu klimatyzacji lub pompy ciepła szczerze polecam markę Panasonic a wraz z nią zatwierdzonego przedstawiciela, którą jest Firma Budotom. Pan Tomasz wygrał moje zaufanie.
  Piotr Solski
 • Bartłomiej Wójcik
  W nowo budowanym domu jednorodzinnym zainstalowałem pompę ciepła powietrze-woda Panasonic wraz z kompletnym ogrzewaniem podłogowym, systemem sanitarnym itp. Usługa wykonana fachowo przez wykwalifikowanych pracowników zgodnie ze sztuką. Pomijając koszt niewiele wyższy nic standardowego C.O. na eko groszek są same plusy. Ciągle 20 st C w domu bez żadnej obsługi(drewno, ekogroszki, dźwiganie, składowanie, popiół itp.) a rachunki za prąd niskie tzn. 180m3 dom (dwie osoby) październik 220zł listopad 280 zł grudzień 305zł za rachunek wiec sama pompa zużywa bardzo mało. polecam każdemu firmę Budotom i pompę Panasonic. zainteresowanych jak to w rzeczywistości wygląda, zapraszam do Mietkowa.
  Bartłomiej Wójcik
 • Beata Węzik
  Z całego serca polecamy z mężem Budotom? Profesjonalizm, kultura, rewelacyjny kontakt, sumienność i w ogóle same pozytywy. Jesteśmy bardzo zadowoleni!
  Beata Węzik
 • Jan Kukuła
  Z zainteresowaniem obserwuję rozwój firmy. Od 4 lat użytkujemy zamontowaną przez BUDOTOM pompę ciepła powietrze-woda. Działa znakomicie a firmę polecam z czystym sumieniem.
  Jan Kukuła
 • Wanda Piniecka
  Rzetelne i fachowe wykonanie zarówno dokumentacji projektowej, jak i zainstalowanie pompy ciepła. Swietny kontakt z panem Błażejem, który ekspresowo reaguje i pomaga. Szczerze polecam BUDOTOM tym,którzy jeszcze nie zdecydowali się na wybór wykonawcy.
  Wanda Piniecka
 • Agnieszka J. Leszczak
  Profesjonalnie, szybko i bezproblemowo. Naprawdę, naprawdę godni polecenia ?? i jeśli zastanawiasz się, nie masz pewności lub masz wątpliwości polecam kontakt z Panem Błażejem, który służy pomocą, fachowym doradztwem. Wzorowy kontakt z firmą, żadne pytanie nie zostaje bez odpowiedzi. POLECAM BARDZO pozdrowienia z Wolan
  Agnieszka J. Leszczak
 • Bartosz Wodniak
  Firma rzetelna i terminowa.Załoga którą poznałem bardzo sympatyczna . Szczerze polecam
  Bartosz Wodniak
 • Robert Kania
  Byłem trudnym klientem. Miałem tysiąc pomysłów na minutę. Wcześniej instalację CO z piecem gazowym i kominkiem z płaszczem wodnym w układzie zamkniętym na sterownikach Firmy Tech wykonałem samodzielnie i funkcjonowało świetnie. W związku z tym zasypywałem Firmę Budotom różnymi rozwiązaniami. Muszę przyznać , że podziwiam Ich cierpliwość. Widziałem jak zaciskają zęby ale jednak starają się ze zrozumieniem mnie wysłuchać i spróbować zaadoptować moje pomysły do swoich rozwiązań. Potem była wizja lokalna aby wybrać najlepsze rozwiązanie. Po wielu rozmowach i ustaleniach doszliśmy do porozumienia. W miejsce pieca gazowego pojawiła się pompa ciepła Panasonic TCAP 9 kW. Żałuję tylko, że dali się namówić aby zamienić pompę 3 fazową na 1 fazową, ale to był mój problem, wtedy budżet się nie dopinał , gdyż w trakcie była jeszcze realizacja instalacji FV. Kominek został na wszelki wypadek. To będzie 1 zima i dopiero się okaże czy jest jeszcze potrzebny. Z dotychczasowych uzysków FV wygląda na to , że na wiosnę kominek wyleci z salonu. Sam montaż wraz z uruchomieniem w jeden dzień w 11 godzin. Ekipa instalacyjna świetna. Fachowo i wesoło realizowali zadanie. Od pierwszego włączenia 20 marca do dzisiaj wszystko bzyka jak pszczółka i to bez dotykania. Pompa ciepła miło mnie zaskoczyła sposobem działania oraz kosztami z tym związanymi. NIe płacę za prąd ze względu na instalację FV ale gdy liczyłem zużycie prądu i to w taryfie W11 to przy pompie ciepła i tak mi wychodzi taniej niż gazem, lub kominkiem. w kwietniu ubiegłego roku paląc w kominku na ogrzanie domu i CWU wychodziło 220 za drewno, przy PC w tym roku 170,00. Temperatury porównywalne. Całe ogrzewanie na kaloryferach. Właśnie kilka z nich wymieniam aby jeszcze podnieść sprawność układ przez obniżenie temperatury wyjściowej. Kolejne wizyty w Firmie związane z pytaniami o grzywą grzewczą , możliwość sterowania pompą ciepła przez kominek ( akurat sterownik kominka który posiadam może częściowo sterować źródłem zewnętrznym), sterowanie pompą przez termostat zewnętrzny itp spotkało się ze zrozumieniem i odbyłem można rzec szerokie szkolenia odnośnie budowy PC, działania, zasad sterowania itp. MOje nietypowe podejście do niektórych spraw ukazały dodatkowe możliwości drzemiące w pompie o których nikt nawet nie myślał przez standardowe podejście do tematu. Pan Tomasz był zdziwiony pytaniami i moją interpretacją rozwiązania problemu i jednocześnie zadowolony, że podczas analizy okazywało się , że tak można i pompa ma takie możliwości. Generalnie reasumując: świetna Firma, przemili ludzie, świetna współpraca i co najważniejsze przystępna cena za całość. Z czystym sumieniem Serdecznie POLECAM i mam nadzieję, że chyba jeszcze się spotkamy, gdyż powoli dojrzewa decyzja wykonania rekuperacji. Serdecznie dziękuję za fachową i miłą realizację. Pozdrawiam
  Robert Kania
 • Jacek Rubinkowski
  Pierwszy sezon grzewczy mam już za sobą. Panasonic T-Cap spisywał się bardzo dobrze, a zużycie energii w pełni akceptowalne. Nie chcę upubliczniać zbyt dużo danych, ale zainteresowanych zapraszam na priv. Firmę Budotom polecam z czystym sumieniem. Nie tylko oferują dobre urządzenia i fachowo je montują, ale także pozostają z klientem na dłużej. Nie miałem żadnych problemów z dopasowaniem terminu serwisu a firma błyskawicznie zareagowała, gdy na sterowniku pompy pojawił się błąd (zresztą z mojej winy). Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy pomp ciepła Panasonic.
  Jacek Rubinkowski
 • Sebastian Sztandera
  Firma Budotom zainstalowala u mnie pompę ciepła, ale pierwsza zima w nowym domu dopiero przed nami. Na tym etapie jak najbardziej polecam za świetny kontakt i pomoc na każdym etapie. Mam nadzieję, że po pierwszym sezonie grzewczym będę mógł potwierdzić tę opinię. Polecam Budotom.
  Sebastian Sztandera
 • Iwona Przybylska
  Polecam firmę BUDOTOM! Są bezkonkurencyjni, profesjonalni, jednym słowem najlepsi w tym co robią! Fachowy montaż i rewelacyjna obsługa klienta. Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-cap to najlepszy wybór ?
  Iwona Przybylska
 • Marzena Kozłowska
  W lutym 2019r. modernizowałam kotłownię. Pracę powierzyłam firmie BUDOTOM. Z usług tej firmy jestem bardzo zadowolona. Polecam
  Marzena Kozłowska
Jeśli ty także chcesz dołączyć do grona osób, które już oszczędzają na ogrzewaniu i przy okazji dbają o środowisko, napisz do nas – o wszystkim Ci opowiemy.

Nasi partnerzy:

panasonic-partner
bims-partner
hudrosolar
atn
daikin
mitsubishi
SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepła w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

  Wybierz region (wymagane)
  Załącz swój dokument (opcjonalnie)

  Kontakt

  Budotom Sp. z o. o.

  Leona Popielskiego 1
  52-019 Wrocław

  +48 501 231 434
  biuro@budotom.pl

  Skontaktuj się