Pompy ciepła Zielona Góra – oferta skrojona do Państwa potrzeb

Pompa ciepła Zielona Góra

Pompy ciepła Zielona Góra to nowoczesne, ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania, które z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem, zdobywając nową rzeszę odbiorców w naszym kraju. Nic dziwnego – w końcu praktycznie wszystkie rodzaje pomp ciepła, czyli gruntowa, powietrzna i wodna potrafią w sposób efektywny i ekonomiczny ogrzać dom jednorodzinny czy nawet dużą firmę. Ponadto są one stałym „nośnikiem” ciepłej wody użytkowej, dzięki funkcji jej podgrzewania.

W okresie letnim z kolei pompa ciepła sprawdzi się doskonale jako urządzenie chłodzące pomieszczenia, w dużej mierze zastępując klimatyzację. Możemy więc bez dwóch zdań stwierdzić, że pompa ciepła zadba kompleksowo o wszystkie potrzeby i nasz komfort termiczny!

Pompy ciepła Zielona Góra i okolice

Pompy ciepła w Zielonej Górze ogrzewaniem przyszłości

Pompy ciepła Zielona Góra to tak jak już napisaliśmy na wstępie urządzenia, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność, szczególnie jeśli w domu lub firmie posiadamy tzw. podłogówkę, czyli instalację centralnego ogrzewania. Oferowane przez Budotom pompy ciepła ze względu na swoją duża moc, są w stanie spełnić oczekiwania zarówno Klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Oferowane przez nas instalacje odnawialnych źródeł ciepła mogą być wykorzystywane do klimatyzacji, podgrzania wody użytkowej, a nawet basenu w domach jednorodzinnych!

Pompa ciepła z Budotom – dlaczego warto?

Pompy ciepła w  Zielonej Górze z montażem naszych fachowców Budotom, to same korzyści zarówno dla naszej kieszeni, zdrowia, jak i dla środowiska. Co zatem daje nam posiadanie pompy ciepła?

  • Oszczędności – 80% energii pozyskiwanej z powietrza, a zaledwie pozostałe 20% energii jest napędzane sprężarką.

  • Ekologia – wytwarzając ciepło z pompy ciepła mamy pewność, że powietrze wokół nas jest czyste i pozbawione zanieczyszczeń. Ponadto możemy otrzymać dofinansowanie, które znacznie obniży koszt inwestycji.

  • Wygoda – szybki montaż i łatwe, praktycznie bezobsługowe użytkowanie pompy ciepła, z możliwością współpracy z innymi źródłami ciepła.

  • Niezależność – posiadanie pompy ciepła zabezpiecza nas przed stałymi podwyżkami cen węgla czy też gazu.


Jak prawidłowo dobrać pompę ciepła?

Byśmy mogli prawidłowo wybrać i zając się montażem pompy ciepła, najpierw powinniśmy poznać zapotrzebowanie budynku na moc grzewczą. Takie działanie pozwoli nam następnie uniknąć kosztownym i niepotrzebnych poprawek.

W przypadku domu w Zielonej Górze, jak i w całym województwie lubuskim przyjmujemy II strefę klimatyczną. Oznacza to, że niezbędną moc pompy ciepła będziemy obliczać dla średnio dobowej temperatury zewnętrznej – 18 stopni Celsjusza, z kolei punkty biwalentne znajdują się od -7 do -11 stopni Celsjusza. Wiele osób zapewne zastanawia się teraz czym w ogóle jest owy punkt biwalentny. Otóż jest to temperatura, przy której nasza pompa ciepła w Zielonej Górze zacznie wspomagać się grzałką elektryczną.

Dofinansowanie na pompy ciepła w Zielonej Górze

Jak już wiemy, pompa ciepła, podobnie jak inne odnawialne źródła energii jest urządzeniem bardzo ekonomicznym i tanim w eksploatacji źródeł generowania energii. W tym celu wykorzystuje bowiem tylko odnawialne źródła naturalne, takie jak woda, powietrze oraz grunt. Niestety, choć jest to inwestycja jednorazowa, to nie jest ona tania. Dlatego też w Budotom zależy nam na dbałości o Państwa finanse, w związku z czym służymy pomocą, jeśli chodzi o uzyskanie dofinansowania z licznych programów dostępnych na rynku. Aktualnie najczęściej nasi Klienci korzystają z takich programów jak Mój Dom oraz ulga termomodernizacyjna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i skorzystać z naszej pomocy, to napisz lub zadzwoń, a nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i postarają się znaleźć najlepsze rozwiązanie.

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

    Wybierz region (wymagane)


    Kontakt