Pompy ciepła Bydgoszcz – oferta skrojona do Państwa potrzeb

Pompy ciepła Bydgoszcz

Jeśli potrzebujecie Państwo taniego, wygodnego i ekologicznego źródła ciepła na lata w województwie kujawsko-pomorskim, to w Budotom możemy zapewnić energię cieplną pochodzącą z pompy ciepła, która w sposób nowoczesny, bezobsługowy i ekologiczny ogrzeje Wasz dom, firmę czy gospodarstwo rolne, a także umożliwi dostarczanie ciepłej wody użytkowej do całego budynku!

Oferta Budotom na pompy ciepła w Bydgoszczy to tak naprawdę same korzyści. Inwestycja zwraca się już po kilku latach, a my w tym czasie możemy bez przeszkód korzystać z komfortowego źródła ciepła i ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepła w Bydgoszczy i okolicach

 • Białe Błota
 • Niemcz
 • Osielsko
 • Osowiec
 • Stryczek
 • Strzyżawa
 • Szczutki
 • Trzcinie

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła Bydgoszcz to urządzenie, które ma zapewnić nam praktycznie darmową energię i ciepłą wodę użytkową. By jednak ją uzyskać, najpierw musimy dokonać inwestycji, która co ważne, zwraca się bardzo szybko, bo już po kilku latach użytkowania. Ponadto pompa ciepła zapewnia nam większą stabilność cieplną w okresie stale rosnących cen surowców grzewczych, a także zwiększa nasze działanie proekologiczne. Nasi specjaliści zajmą się kompleksowo całą inwestycją z zachowaniem indywidualnych potrzeb Klienta. Zaczniemy od dokładnej analizy i doboru sprzętu, w zależności od tego, jakie jest zapotrzebowanie budynku na energię elektryczną, następnie dostarczymy wszystkie urządzenia wraz z samą pompą ciepła, aż w końcu wykonamy montaż pompy ciepła. Zapewniamy spersonalizowaną ofertę, możemy także podłączyć niejednokrotnie pompę ciepła do istniejącej instalacji, pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z licznych programów, takich jak „Czyste Powietrze” czy ulgi termomodernizacyjnej, jak również doradzimy w przypadku chęci postawienia także na inne odnawialne źródła energii (fotowoltaika oraz rekuperacja).

Powietrzne pompy ciepła z Budotom – jak działają?

Powietrzne pompy ciepła to urządzenia, które jako dolne źródła ciepła wybierają – jak sama nazwa wskazuje powietrze atmosferyczne. Podobnie jak inne pompy ciepła, w domowej instalacji grzewczej mogą one służyć do zasilania w ciepło instalacji centralnego ogrzewania, jak i do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Powietrze, które jest zasysane do pompy ciepła z pomieszczenia lub z zewnątrz oddaje swoją energię cieplną w wymienniku ciepła, czyli w parowniku do czynnika chłodniczego. Ten w stanie rozprężonym jest zimny, z kolei podgrzany powietrzem paruje i jako gaz trafia do sprężarki, gdzie pod wpływem sprężania znacznie rośnie jego ciśnienie i temperatura. Gorący czynnik w stanie gazowym trafia następnie do skraplacza, oddając tym samym swoją energię cieplną do zmagazynowania w zasobniku wody. Po schłodzeniu czynnika ulega skropleniu, czyli znów przechodzi do stanu ciekłego i trafia do zaworu rozprężonego, gdzie obniżane jest jego ciśnienie. Taki czynnik w stanie ciekłym dostarczany jest finalnie do parownika, czyli wymiennika ciepła, gdzie cały cykl się powtarza.


Pompa ciepła w Bydgoszczy i fotowoltaika razem? To Się opłaca!

Jeśli szukacie Państwo jak najbardziej energooszczędnych rozwiązań dla swojego domu lub firmy, to takim bez wątpienia będzie połączenie fotowoltaiki i pompy ciepła! Wówczas też mamy pewność niskich kosztów energii, a przy tym jeszcze bardziej efektywnego i ekologicznego ogrzewania! W takiej sytuacji jesteśmy tak naprawdę panami własnego losu. Nie dotyczą nas stałe podwyżki gazu oraz prądu, a świadomie korzystając z tych ekologicznych rozwiązań, przyczyniamy się do ochrony środowiska.

Z pompą ciepła na terenie Bydgoszczy możesz korzystać z darmowej ciepłej wody użytkowej!

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych, dzięki wykorzystywaniu energii odnawialnej z powietrza, gruntu lub wody. Umożliwia to więc nie tylko zapewnienie komfortu i ciepła we wszystkich pomieszczeniach, ale i dużych oszczędności. Co za tym idzie, z pomocą pompy ciepła możliwe jest też ogrzewanie wody użytkowej!

Woda użytkowa może być ogrzewana przez pompę ciepła nawet do temperatury 65°C (w trybie pracy tylko pompą ciepła). Temperatura wody użytkowej kontrolowana jest ponadto przez dwa czujniki temperatury – w zależności od naszych potrzeb. Ponadto wymagana temperatura wody może być kontrolowana przez górny lub dolny czujnik temperatury. Jeśli mamy bardzo duże zapotrzebowanie i chcemy dodatkowo podnieść komfort użytkowania, to możemy zastosować też dodatkową grzałkę elektryczną 1500 W, dzięki której temperatura wody będzie mogła być jeszcze wyższa (choć do celów użytkowych nie jest to potrzebne), a także dogrzeje się jeszcze szybciej.

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

  Wybierz region (wymagane)


  Kontakt