Pompy ciepła Kraków – W Budotom oferujemy szeroki zakres usług

Pompy ciepła Kraków – W Budotom oferujemy szeroki zakres usług

Pompy ciepła w Krakowie, jak i w całej Małopolsce stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Oczywiście nie dzieje się to bez przyczyny. Coraz większe grono inwestorów jest świadomych, jakie korzyści niesie za sobą zainstalowanie pompy ciepła. Jest to zdecydowanie rozwiązanie oszczędne, komfortowe, a przy tym ekologiczne.

W związku z tym pompy ciepła bardzo często wpisują się wręcz idealnie w potrzeby naszych Klientów. W Budotom zapewniamy kompleksową obsługę Klienta nie tylko z zakresu samej instalacji pomp ciepła w Krakowie. Oferujemy również wsparcie techniczne w oparciu o indywidualne potrzeby, dobór urządzeń do domu czy firmy. Postaramy się także, byście otrzymali Państwo jak najwyższą dotację i dofinansowanie na tę inwestycję.

Pompa ciepła Kraków – jakie są zalety jej posiadania?

Posiadanie pompy ciepła na terenie Krakowa czy po prostu województwa małopolskiego, to wręcz duży pakiet ogromnych korzyści. Wśród nich wyróżniamy, chociażby takie, jak:

 • Niski koszt użytkowania – jeśli posiadamy już podłączoną pompę ciepła, to możemy się cieszyć wręcz darmowym prądem i bardzo tanią ciepłą wodą użytkową. Inwestycja zwraca się w ciągu pierwszych 3-6 lat, dzięki temu, że pompa ciepła wykorzystuje darmową energię cieplną z powietrza, gruntu lub wody.
 • Maksymalne oszczędności – Aktualnie cały czas obserwujemy niebezpieczną tendencję wzrostową, jeśli chodzi o koszty energii elektrycznej. Co za tym idzie, nasze rachunki za prąd są horrendalnie wysokie. Powietrzna pompa ciepła umożliwia rzeczywiste obniżenie zużycia energii, jaka jest nam potrzebna do ogrzania wszystkich pomieszczeń w domu, przedsiębiorstwie czy gospodarstwie rolnym.
 • Wysoki poziom komfortu – Nowoczesne pompy ciepła to urządzenia całkowicie bezobsługowe i w pełni zautomatyzowane. Co za tym idzie, nie musimy się martwić obsługą czy ciągłą koniecznością ręcznego ustawiania parametrów.
 • Ochrona środowiska naturalnego – jest to szalenie ważny aspekt, o którym koniecznie musimy wspomnieć. Pompy ciepła i inne odnawialne źródła energii, to proekologiczne systemy, które nie zakłócają w żaden sposób ekosystemów. Umożliwiają zerową emisję dwutlenku węgla i mają neutralny wpływ na faunę i florę. Co za tym idzie, również nasze zdrowie jest w znacznie lepszej kondycji.

Powietrzne pompy ciepła – na czym polega ich praca?

W Budotom specjalizujemy się w instalacji powietrznych pomp ciepła w Krakowie oraz okolicach. W przypadku montażu tego rodzaju pomp proponujemy najczęściej rozwiązania, które cechują się szybkim czasem zwrotu inwestycji w porównaniu do ogrzewania kotłem olejowym, czy też gazowym – niezależnie od tego, czy inwestycja prowadzona jest w domu jednorodzinnym, gospodarstwie czy przedsiębiorstwie.

Powietrzne pompy ciepła są praktycznie bezobsługowe i bardzo czyste. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane w termomodernizacjach kotłowni. W skład takiej kotłowni wchodzi wówczas wymiana całkowita lub dołączenie do istniejącej już instalacji z kotłem powietrznych pomp ciepła. Takie instalacje są bardzo tanie w użytkowaniu, a przy tym równie ekologiczne.

Powietrzna pompa ciepła, podobnie jak inne tego typu instalacje składa się z zamkniętego, szczelnego układu termodynamicznego. W jego skład wchodzi oczywiście sprężarka, skraplacz, parownik i zawór rozprężny. Wszystkie te elementy łączone są za pomocą rurociągu chłodniczego, zazwyczaj miedzianego.

Gruntowe pompy ciepła – zasady działania

Gruntowe pompy ciepła proponujemy zawsze tam, gdzie zapotrzebowanie na energię grzewczą jest większe oraz w miejscach, gdzie warunki do tego typu instalacji są sprzyjające. Dlatego też tego rodzaju pompy ciepła zazwyczaj wykorzystywane są w firmach oraz budynkach, które otacza duża wolna przestrzeń, która wyróżnia się dobrymi właściwościami przenoszenia ciepła.

Przy gruntowej pompie ciepła dolne źródło ciepła może być skonstruowane na wiele sposobów. Najczęściej w tym celu stosowane są wymienniki pionowe, czyli tzw. sondy. Ich zaletą jest fakt, że nie potrzebują bardzo dużej powierzchni do zainstalowania. Drugim rodzajem są wymienniki poziome, które stosujemy na znacznie większych obszarach. Ich zaletą jest z kolei fakt, że odwierty są o wiele płytsze. .

W przypadku gruntowej pompy ciepła powinniśmy również pamiętać o właściwym sposobie eksploatacji wymiennika i umożliwieniu mu regeneracji w okresie letnim. Przy wymiennikach gruntowych nie powinniśmy dopuszczać do nadmiernego obciążenia, dlatego też bardzo ważne jest, by specjaliści z Budotom dobrali wymienniki ciepła do zapotrzebowania budynku. Nasza firma dopilnuje także, by przy uruchomieniu pompy ciepła sprawdzić wszystkie warunki eksploatacji i co za tym idzie – nie dopuścić do zniszczeń oraz nieefektywnej pracy.

Profesjonalny montaż pomp ciepła - dofinansowanie Kraków

Jak Państwo widzicie, nasza oferta pomp ciepła, jak i rodzaje pomp ciepła dają nam pełen wachlarz możliwości ich wyboru. Zapewnią nam one energię elektryczną, źródło ciepła i ciepłej wody użytkowej. Niestety, dla wielu z nas instalacje pompy ciepła wiążą się także z bardzo dużym wydatkiem, szczególnie że dla lepszego jej działania zalecamy zastosować także ogrzewanie podłogowe, które cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego też poza samym doradztwem i montażem pompy ciepła, zapewniamy także pomoc dla Państwa w uzyskaniu dofinansowania, które zapewni znaczne obniżenie kosztów inwestycji. Dzięki temu każdy z nas będzie się mógł cieszyć zdrowym ogrzaniem swojego domu czy też firmy.

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

  Wybierz region (wymagane)
  Skąd się o nas dowiedziałeś? (wymagane)
  SMSReklama na FacebookuGrupa na FacebookuWyszukiwarka GoogleInstagramPolecenieBanerUlotkaOlx/AllegroTargi
  Załącz swój dokument (opcjonalnie)
  Kontakt