Pompy ciepła Lublin – oferta skrojona do Państwa potrzeb

Pompy ciepła Lublin

Pompy ciepła Lubin to podobnie jak inne odnawialne źródła energii obecnie najczęściej wykorzystywane źródła ciepła i energii. Są to urządzenia ekonomiczne, wygodne w użytkowaniu oraz ekologiczne. Korzystając z pompy ciepła, zapewniamy więc sobie komfortowe warunki, ogrzanie wszystkich pomieszczeń w domu jednorodzinnym, gospodarstwie lub przedsiębiorstwie oraz dbanie o środowisko, jak i własne zdrowie, nie emitując do atmosfery żadnych szkodliwych gazów.

Aktualnie najczęściej wybierane pompy ciepła do ogrzewania budynków różnią się praktycznie tylko rodzajem wykorzystania dolnego źródła ciepła. Mówimy tu o elemencie, który pozyskuje dla nas odnawialną energię z powietrza, gruntu lub wody. Oczywiście, to jaką pompę ciepła wybierzemy, ma następnie przełożenie na cenę całej instalacji grzewczej. W Budotom na szczęście grupa doświadczonych specjalistów zawsze jest gotowa do pomocy przy analizie, doborze pompy ciepła, montażu, uruchomieniu, a nawet przy wniosku o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” lub ulgi termomodernizacyjnej.

Pompy ciepła Lublin i okolice

Pompa ciepła w Lublinie z Budotom

Jeśli potrzebujecie Państwo taniego w eksploatacji, wygodnego i ekologicznego źródła energii, to w Budotom spełniamy oczekiwania naszych Klientów! Dostarczamy i montujemy pompy ciepła w Lublinie oraz na terenie całego województwa lubelskiego. Oferujemy kompleksową ofertę na wszystkie rodzaje pomp ciepła wraz z dostosowaniem do nich instalacji fotowoltaicznej czy też rekuperacji. Dzięki temu koszty ogrzewania domu staną się jeszcze niższe przy takim samym zapotrzebowaniu na energię cieplną.

Nasza oferta uwzględnia oczywiście zarówno wodne pompy ciepła, jak i gruntowe pompy ciepła. To jednak nie wszystko. Dla naszych Klientów zawsze staramy się dobrać produkty najwyższej jakości, tak by pompa ciepła działała bezawaryjnie i bezobsługowo przez bardzo długi czas. Decydując się na tak dużą inwestycję, pomagamy naszym Klientom, by otrzymali dofinansowanie z aktualnie dostępnych programów dotacji. Dzięki temu oszczędności w województwie lubelskim są jeszcze większe, niezależnie czy dolne źródło energii czerpiemy z gruntu, czy też z wody!

Jak działają powietrzne pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła na terenie Lubina i okolic są najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W tym przypadku ciepło pobierane jest (jak sama nazwa wskazuje) z powietrza atmosferycznego. Ogromną zaletą tego typu pomp ciepła jest łatwość montażu i niższy koszt, szczególnie w porównaniu z gruntowymi pompami ciepła. Dlatego też, szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych, jest to obecnie najlepsze rozwiązanie.

Praca powietrznej pompy ciepła opiera się na zasadzie „odwróconej lodówki”. Najpierw do pompy ciepła zasysane jest powietrze z innych pomieszczeń oraz zewnątrz budynku, które oddaje swoją energię cieplną w wymienniku ciepła, czyli w parowniku do czynnika chłodniczego. Tam powietrze jest podgrzewane i następuje zmiana stanu skupienia. Następnie podgrzane powietrze wędruje do sprężarki, gdzie rośnie jego ciśnienie i temperatura. Tak gorący czynnik w stanie sprężonym trafia do wymiennika ciepła (skraplacz) i oddaje swoją energię cieplną do zmagazynowanej w zasobniku wody. Po schłodzeniu czynnik ulega skropleniu i przechodzi do zaworu rozprężnego, gdzie obniża swoje ciśnienie, dzięki czemu znów może się kierować w stronę wymiennika ciepła, powtarzając tym samym cały cykl.


Używanie pomp ciepła Lublin do ogrzania wody użytkowej?

Stosując powietrzne pompy ciepła mamy możliwość jeszcze większych oszczędności, decydując się na pompę ciepła z funkcją ogrzewania wody użytkowej. Taka pompa zapewnia nam tanie ogrzewanie, a dodatkową korzyść stanowi wyższa sprawność głównego źródła ogrzewania, które może pracować wyłącznie na potrzeby ogrzewania budynku.

Przy stosunkowo więc niskim koszcie całej inwestycji, powietrzna pompa ciepła Lubin jest w stanie samodzielnie ogrzać wodę użytkową dla całego budynku przez cały rok. Co więcej, jest ona w stanie współpracować razem z innym kotłem grzewczym czy panelami słonecznymi, tworząc wspólnie bardzo ekologiczne rozwiązanie.

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

    Wybierz region (wymagane)


    Kontakt