Pompy ciepła Poznań – ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła Poznań – ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła to urządzenia, które coraz częściej wybierane są na terenie Poznania i województwa wielkopolskiego. Dzięki nim możemy z łatwością i niskimi kosztem pobierać energię cieplną z otoczenia budynku i przenosić ją do pomieszczeń. Jest to więc idealne rozwiązanie do domu, firmy czy gospodarstwa w okolicach Poznania. Takie rozwiązanie pozwala w końcu na pobieranie energii z gruntu, wody lub powietrza w sposób pełni ekologiczny i przy praktycznie zerowych kosztach.

Nie może nas zatem dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na montaż pomp ciepła. Jeśli szukacie więc Państwo pompy ciepła w Poznaniu, to wybierzcie najlepsze rozwiązanie – Budotom. Tu zajmiemy się nie tylko montażem pompy ciepła, ale także projektem, doborem odpowiednich komponentów i corocznym przeglądem.

Pompy ciepła w Poznaniu i okolicach

Pompa ciepła Poznań – dlaczego warto się zdecydować?

Jak już wiemy, pompy ciepła to urządzenia bardzo tanie w eksploatacji. Dzieje się tak dzięki inwertorowemu zarządzeniu kompresorem. Szybkość samego kompresora jest z kolei regulowana w zależności od zapotrzebowania na ciepło, bądź chłód. W trybie ogrzewania system pompy ciepła w Poznaniu posiada bardzo dobry współczynnik COP, dlatego też pompy ciepła to rozwiązania, po które sięgamy coraz częściej. Mają one realny wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji domu jednorodzinnego, firmy czy też gospodarstwa rolnego w województwie wielkopolskim. Ponadto pompy ciepła w dużej mierze odpowiadają za ochronę środowiska, będąc doskonałym przykładem ekologicznych rozwiązań z wieloma korzyściami.

Pompy ciepłe w Poznaniu możemy stosować zarówno w przypadku nowych domów, jak i tym modernizowanych. Pompy cechują się wielofunkcyjnością (mogą ogrzewać i chłodzić pomieszczenia oraz podgrzewać ciepłą wodę użytkową), są długożywotne i dają nam ogromny komfort użytkowania. To jednak nie wszystko – na tę chwilę są one bez wątpienia najbardziej opłacalnym źródłem ciepła, charakteryzują się najwyższą klasą energetyczną, na poziomie A++ i A+++. W swojej pracy w blisko 80%, wykorzystują odnawialne źródła energii, czyli wodę, powietrzę lub gruntu.

Pompy ciepłe Poznań doskonale wpisują się także w nową strategię energetyczną Unii Europejskiej, w której tylko do 2030 roku, pompy ciepła mają ogrzewać aż 40% budynków mieszkalnych, z kolei do 2050 roku ten procent ma wzrosnąć do 70!

Montaż pomp ciepła w Budotom

Naszym Klientom zawsze oferujemy pomoc w zamianie aktualnego źródła ciepła na zdecydowanie bardziej wydajną pompę ciepła. W tym celu spotykamy się, dokonujemy analizy budynku, dowiadujemy się, jakie oczekiwania ma inwestor i dopiero dobieramy pompę ciepła do budynku. Ponadto pomagamy w uzyskaniu najkorzystniejszego dofinansowania.

Podsumowując więc, w naszej ofercie montażu pomp ciepła w Poznaniu i okolicach znajduje się dobór, projekt i montaż pompy ciepła, audyt pod względem energooszczędności, zamówienie pompy ciepła, jej serwis i ewentualna naprawa.

Pamiętajmy również, że pompy ciepła idealnie współgrają z domową instalacją fotowoltaiczną oraz ogrzewaniem podłogowym. Takie połączenie to bez dwóch zdań najbardziej ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie grzewcze, dostępne obecnie na rynku. Nie czekajcie więc i zmieńcie swoje ogrzewanie na lepsze!

Pompy ciepła idealnym rozwiązaniem do podgrzewania ciepłej wody użytkowej

Pompy ciepła dzięki szybkiemu rozwojowi pod względem technicznych i coraz bardziej przystępnym cenom są aktualnie bardzo chętnie wybieranymi źródłami ciepła. Aktualnie stosowane pompy ciepła są również w stanie podgrzewać ciepłą wodę użytkową, wykorzystując w tym celu energię cieplną z dolnego źródła. To właśnie ona w pełni pokrywa całkowite zapotrzebowanie domu jednorodzinnego na ciepłą wodę użytkową.

Jak więc widzimy, stosując powietrzne pompy ciepła, możemy jednocześnie osiągnąć dwa efekty energetyczne – bardzo oszczędnie podgrzewać wodę użytkową i jednocześnie ogrzewać oraz chłodzić wnętrze budynku latem. Pamiętajmy jednak, że pomieszczenie, gdzie instalujemy pompę ciepła, jakby to nie zabrzmiało - powinno być ciepłe. Dlatego też najlepiej sprawdzą się taki miejsca, gdzie pracują już inne urządzenia emitujące ciepło.

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

    Wybierz region (wymagane)


    Kontakt