Pompy ciepła Toruń – oferta skrojona do Państwa potrzeb

Pompy ciepła Toruń – oferta skrojona do Państwa potrzeb

Pompa ciepła podobnie jak inne odnawialne źródła energii, to obecnie jedne z najbardziej efektywnych energetycznie i przyjaznych środowisku urządzeń grzewczych, które potrafią również dostarczyć nam ciepłej wody użytkowej. To właśnie powietrzna pompa ciepła Toruń zapewni nam największe oszczędności przy ogrzewaniu wody użytkowej. Pompa ciepła z taką funkcją zapewnia zatem bardzo tanie ogrzewanie, a dodatkową korzyścią jest wysoka sprawność głównego źródła ogrzewającego, które pracuje tylko na potrzeby ogrzewania wody i oczywiście budynku.

Korzystając z rozwiązań Budotom mają Państwo pewność, że dobrze dobrana instalacja pompy ciepła, przy stosunkowo niskim koszcie inwestycji, który zwróci się już po kilku latach użytkowania, samodzielnie ogrzeje wszystkie pomieszczenia w domu, firmie lub gospodarstwie, a przy tym dostarczy ciepłej wody użytkowej przez cały rok. Nowoczesne pompy ciepła Toruń współpracują również kotłami grzewczymi oraz fotowoltaiką.

Pompy ciepła Toruń i okolice

 • Mała Nieszawka
 • Lubisz Górny
 • Grębocin
 • Głogowo
 • Łysomice
 • Zlotoria
 • Przysiek

Pompa ciepła w Toruniu z dofinansowaniem

Pompy ciepła w Toruniu są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem do ogrzewania domu i wody użytkowej. Zastosowanie takiej instalacji jak już wiemy, niesie za sobą wiele korzyści. Do wyboru mamy powietrzne pompy ciepła oraz gruntowe pompy ciepła, które zapewniają nam czyste powietrze. Co jednak Państwo powiecie na montaż pompy ciepła przy uzyskaniu dotacji? Dofinansowania na pompę ciepła cały czas są możliwe. Aktualnie do wyboru mamy dofinansowanie z programu "Czyste Powietrze" oraz ulgę termomodernizacyjną na nową instalację z pompą ciepła. Dzięki temu cała inwestycja będzie tania i efektywna dla Twojego domu.

WOczywiście we wszystkich formalnościach pomoc oferują nasi specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy pomogą wypełnić wniosek i złożyć go w odpowiednie miejsce.

Powietrzna pompa ciepła na terenie Torunia – jakie niesie ze sobą korzyści?

Powietrzna pompa ciepła, tak jak i gruntowe pompy ciepła działa na zasadzie odwróconej lodówki. Co mamy na myśli? Otóż dzięki sprężeniu specjalnego czynnika roboczego, pompa ciepła powietrze zamienia ciepło, właśnie z powietrza, na ciepło w Twoim domu czy też firmie. Zadaniem pompy ciepła jest zasysanie powietrza z zewnątrz budynku, które oddaje ciepło czynnikowi roboczemu, znajdującemu się w parowniku. Za sprawą takiego działania czynnik roboczy paruje i dostaje się do sprężarki, gdzie oczywiście jest sprężany, a jego temperatura rośnie. W końcu trafia do skraplacza, oddając tym samym swoje ciepło, które następnie jest rozprowadzane po pomieszczeniach.

Posiadanie powietrznej pompy ciepła to same korzyści. Możemy nią bowiem nie tylko ogrzewać wnętrze domu, dogrzewać wodę użytkową, ale także posłuży nam ona do chłodzenia pomieszczeń. Bardzo dobrze współpracuje tam, gdzie jest ogrzewanie podłogowe i dlatego też cieszy się większą popularnością w nowym budownictwie na terenie Torunia.

Jakie jeszcze korzyści daje nam montaż powietrznej pompy ciepła? Przede wszystko oszczędności! Zaledwie 20% to energia elektryczna napędzająca sprężarkę. Pozostałe 80% pochodzi z powietrza atmosferycznego. Posiadając pompę ciepła, jesteśmy niezależni i zabezpieczamy się przed podwyżkami cen (od dłuższego czasu możemy obserwować, jak rośnie cena na prąd, wodę czy gaz). W końcu nie możemy zapomnieć o ekologii. Posiadając tak czyste źródło energii i zachowując sobie przy tym stały dostęp do komfortowej temperatury, chronimy środowisko, a także nasze zdrowie.


Pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej

Powietrzne pompy ciepła Toruń z Budotom potrafią przynieść nam największe oszczędności, jeśli zamierzamy skorzystać z funkcji grzania wody użytkowej. Ponadto taka pompa ciepła zapewni tanie ogrzewanie. Wyższa sprawność górnego źródła ogrzewającego z kolei pracuje tylko na potrzeby ogrzewania pomieszczeń w domu czy też firmie.

Pompa ciepła z funkcją podgrzewania wody użytkowej wykorzystuje oczywiście powietrze atmosferyczne z pomieszczenia, w którym się znajduje. Następnie obniża w nim temperaturę oraz wilgotność. Za pomocą przewodów wentylacyjnych pobiera z kolei powietrze z zewnątrz i innych pomieszczeń, współpracując przy tym często z instalacją wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli z rekuperacją. Jak więc widzimy, eksploatację pompy ciepła Toruń możemy dostosować do różnych potrzeb. Warto przy tym pamiętać, że w każdym trybie, ciepła woda użytkowa jest dogrzewana automatycznie, gdy jej temperatura spadnie poniżej progu włączenia. W trybie automatycznym regulator włącza wentylator tylko przy podgrzewie wody użytkowej i reguluje jego prędkość obrotową w zależności od zapotrzebowania na ciepło.

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

  Wybierz region (wymagane)


  Kontakt