Pompy ciepła Wrocław – szybkie i skuteczne obniżenie rachunków

Pompy ciepła Wrocław – szybkie i skuteczne obniżenie rachunków

Wiele osób, szczególnie w obecnych czasach zastanawia się, w jaki sposób skutecznie i łatwo obniżyć opłaty za ogrzewanie domu. Odpowiedź jest tak naprawdę bardzo prosta, ponieważ aktualnie najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zainstalowanie w domu, firmie czy gospodarstwie rolnym w województwie dolnośląskim pompy ciepła!

W ostatnim czasie zainteresowanie pompami ciepła rośnie w oszałamiającym tempie, dlatego też w Budotom oferujemy kompleksową usługę związaną nie tylko z instalacją pompy ciepła, ale także z projektem, odpowiednim jej doborem oraz serwisem pomontażowym na terenie Wrocławia i okolic. Zapoznaj się z naszą ofertą i ciesz nowoczesnym, ekonomicznym i co istotne – ekologicznym rozwiązaniem grzewczym w swoim domu, przedsiębiorstwie lub gospodarstwie.

Pompa ciepła Wrocław – czym jest i jak działa?

Pompa ciepła to nic innego jak urządzenie elektryczne, które transportuje energię cieplną. Do wyboru mamy pompy ciepła powietrzne, wodne i gruntowe. Niezależnie jednak, którą pompę wybierzemy we Wrocławiu i okolicach, będzie ona posiadała cztery główne elementy układu chłodniczego. W ich skład wchodzi parownik, sprężarka, skraplacz oraz zawór rozprężny. Wszystkie te elementy finalnie są ze sobą łączone za pomocą rurociągów chłodniczych, najczęściej miedzianych, które tworzą swego rodzaju pętlę. To właśnie w takim procesie przenoszone jest ciepło pomiędzy parownikiem i skraplaczem. Warto dodać, że ten proces trwa nieustannie, nigdy się nie kończąc. Sprężarka jest z kolei swoistym sercem systemu i dopóki ona pracuje, to wymusza przepływ czynnika chłodniczego przez cały układ.

To, jaką mamy pompę określa przede wszystkim dolne źródło ciepła, czyli źródło ciepła, z którego my czerpiemy energię. Możemy wyróżnić trzy główne rodzaje źródeł ciepła. Są to woda, powietrze oraz grunt. To też za ich sprawą pompy ciepła nieco różnią się od siebie. To też od dolnego źródła ciepła zależeć będzie umiejscowienie parownika.

W przypadku powietrznej pompy ciepła znajdował się on będzie na zewnątrz jednostki zewnętrznej, odbierając tym samym ciepło z powietrza. W gruntowej pompie ciepła parownik umieszczamy najczęściej w budynku, w jednostce wewnętrznej, ponieważ odbiera on ciepło od glikolu, który to pierwotnie odebrał ciepło z gruntu. W pompie ciepła typu woda-woda parownik znajduje się zazwyczaj w układzie pośrednim, dzięki czemu nie dopuszcza do skażenia wody ewentualnym rozszczelnieniem instalacji.

Niezależnie od tego, jaką pompę ciepła we Wrocławiu wybierzemy, warto, by naszym górnym źródłem ciepła, czyli tym, które finalnie oddaje ciepło w pomieszczeniach, było ogrzewanie podłogowe. Jest to ogrzewanie płaszczyznowe, niskotemperaturowe, które najlepiej pracuje właśnie razem z pompą ciepła, czyniąc cały system bardzo ekonomicznym i komfortowym dla użytkowników.

Pompy ciepła we Wrocławiu i okolicach

Montaż pomp ciepła Wrocław

Niezależnie od tego, jaki rodzaj pompy ciepła wybierzemy, proces jej montażu możemy podzielić na kilka etapów. Najpierw musimy posiadać odpowiedni projekt instalacji, który będzie się składał zarówno z projektu instalacji pompy ciepła, jak i z projektu instalacji ogrzewania podłogowego (jest to zdecydowanie najbardziej efektywne rozwiązanie). Następnie na podstawie projektu dobieramy odpowiednią pompę ciepła, lokalizujemy miejsce jej montażu i załatwiamy wszystkie niezbędne formalności urzędowe związane z wymogami dotyczącymi montażu pompy ciepła.

Jeśli te prace mamy już za sobą, to możemy przystąpić do robót wiertniczych, szczególnie jeśli decydujemy się na gruntową pompę ciepła. Jeśli wybierzemy powietrzną pompę ciepła, to ten etap nas nie dotyczy i możemy przejść od razu do montażu pompy ciepła i pozostałych urządzeń instalacji. Instalacja pompy ciepła składa się bowiem nie tylko z samej pompy, ale także z innych urządzeń, które mają niebagatelny wpływ na bezawaryjność, efektywność i niskie koszty użytkowania. Na koniec przeprowadzamy pierwsze uruchomienie pompy ciepła i szkolimy inwestora, jak obchodzić się z jednostką, by służyła ona bezawaryjnie jak najdłużej.

Pompy ciepła Wrocław – jak podjąć z nami współprace?

By podjąć z nami współpracę przy doborze i instalacji pompy ciepła we Wrocławiu oraz okolicach, wystarczą cztery proste kroki. Pierwszym z nich jest wypełnienie formularza lub wykonanie telefonu, byśmy byli w stanie zebrać wszystkie niezbędne informacje o potrzebach inwestora. Dzięki temu, już na samym początku naszej współpracy, będziemy znali oczekiwania Klienta i zyskamy pełniejszy obraz całego przedsięwzięcia.

Następnie przygotowujemy projekt instalacji, dobieramy komponenty oraz wyceniamy całą inwestycję. Odbywa się to zawsze na podstawie zebranych informacji i rozmowie z Klientem. Wycena zawiera takie informacje, jak zakres prac, propozycje systemów i urządzeń, które naszym zdaniem sprawdzą się najlepiej. Często niezbędna okazuje się wizyta na miejscu inwestycji, byśmy mogli precyzyjniej określić plan prac.

Jeśli dwie strony dochodzą do porozumienia, to w kolejnym kroku podpisujemy umowę z inwestorem. Umowa zawiera informacje o zakresie prac, cenie realizacji i terminie jej wykonania. Dzięki temu zabezpiecza ona zarówno nas, jak i inwestora.

Czwartym i ostatnim etapem jest w końcu realizacja inwestycji. Nasz zespół instaluje pompę ciepła, przeprowadza testy i próbne uruchamianie. Na zakończenie prowadzi krótkie szkolenie, podczas którego przekazuje inwestorowi najważniejsze informacje o użytkowaniu i obsłudze pompy ciepła. Możemy także wyznaczyć terminy przeglądów gwarancyjnych.

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

    Wybierz region (wymagane)


    Kontakt